Jaunumi 2022 /

Zaļā josta” ar vides izglītības spēlēm dabas darbnīcā pulcēja Kārķu meža dienu 2022 apmeklētājus

Atpakaļ

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 30. aprīlī, “Zaļā josta” ar vides izglītības spēlēm un ekspertu konsultācijām par atkritumu šķirošanu piedalījās Valkas novada, Kārķu pagasta rīkotajās 17. Meža dienās 2022. Uzņēmuma telti visas dienas garumā apmeklēja kopumā 500 dalībnieku, kas piedalījās izglītojošās spēlēs par atkritumu šķirošanas tēmu, kā arī saņēma “Zaļā josta” ekspertu konsultācijas atkritumu šķirošanas jautājumos.

“Zaļā josta” pasākuma ietvaros izglītoja apmeklētājus par sekojošām tēmām:

  • Izlietotā iepakojuma šķirošana un pārstrāde;
  • Videi kaitīgu preču šķirošana un utilizācijas iespējas;
  • Nolietoto elektroiekārtu šķirošana un nodošana pārstrādei;
  • Bioloģiski norādāmo atkritumu šķirošana;
  • Tekstilatkritumu utilizācija;
  • Atkritumu neradīšanas iespējas;
  • Korekta atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras lietošana.

Tā kā liela apmeklētāju daļa bija ģimenes ar bērniem, “Zaļā josta” iesaistīja apmeklētājus radošajā darbnīcā, kurā no otrreiz pārstrādāta papīra un kartona ražotajos biodegradablajos podiņos varēja iesēt saulespuķi , kādu garšaugu vai sīpolloku. Darbnīcā tika demonstrēta otrreizējo izejvielu praktiska otrreizēja pielietošana, uzskatāmi demonstrējot, ko iegūt no pārstrādātiem materiāliem.

Meža dienu  ietvaros vairākas vietējo iedzīvotāju un novadnieku komandas apvienoja savus spēkus, lai sakoptu un labiekārtotu pagasta apkārtni, bet paralēli darbiem arī ikvienam pasākuma dalībniekam – gan pieaugušajiem, gan bērniem, tika sniegta iespēja darboties radošajās dabas darbnīcās un uzzināt ko jaunu par vides aizsardzību un apzinātu rīcību savā ikdienā, gan atpūšoties un esot dabā, gan arī par to, kā gudri un ilgtspējīgi saimniekot savā mājsaimniecībā.

“Piedalīties Kārķu Meža dienās 2022 bija patiesi aizraujoši un interesanti, ne tikai mums kā dabai draudzīgi domājošam uzņēmumam, bet arī ikvienam tā dalībniekam. Uzņēmuma “Zaļā josta” izzinošajā teltī bija vērojama liela cilvēku interese par atkritumu šķirošanas spēlēm un “Zaļo pirkstiņu” darbnīcu. Liels gandarījums bija redzēt tik daudz aktīvi darboties gribošu cilvēku, kas ar patiesu  interesi iesaistījās spēlēs un pēc tam arī atzina, ka iegūtā informācija ir ļoti vērtīga un, lai arī daudziem apmeklētājiem atkritumu šķirošana nebija sveša, tomēr, tika uzzinātas jaunas nianses par to, kas tad ir vērtīga otrreizējā izejviela un kam tomēr vienīgā un īstā vieta ir tikai sadzīves atkritumu konteinerā” stāsta “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Signe Jānelsiņa.