Jaunumi 2022 /

“Zaļā josta” ar vides izglītības spēlēm, konsultācijām un “Zaļo pirkstiņu meistarklasi” pulcēja Vimbu svētku apmeklētājus Bauskā

Atpakaļ

Šī gada Pirmajās Lieldienās, 17.aprīlī, Bauskā, Mūsas upes labajā krastā, jau tradicionāli norisinājās “Vimbu svētki”, kas pulcēja tūkstošiem pavasara un dabas svinētāju, sniedzot iespēju izbaudīt plašu svētku programmu. Svētku ietvaros par atkritumu šķirošanas tēmu vēstīja “Zaļā josta”, iesaistot apmeklētājus izglītojošās spēlēs par atkritumu šķirošanu, sniedzot ekspertu konsultācijas korektā rīcībā ar dažāda veida atkritumiem un otrreizējām izejvielām, kā arī iesaistot bērnus un jauniešus radošajā darbnīcā.

Kopumā Vimbu svētkus apmeklēja apmēram 4000 apmeklētāju. “Zaļā josta” telti visas dienas garumā apmeklēja kopumā 500 dalībnieku, kas piedalījās izglītojošās spēlēs par atkritumu šķirošanas tēmu, kā arī saņēma “Zaļā josta” ekspertu konsultācijas atkritumu šķirošanas jautājumos.

“Zaļā josta” pasākuma ietvaros izglītoja apmeklētājus par sekojošām tēmām:

  • Izlietotā iepakojuma šķirošana un pārstrāde;
  • Videi kaitīgu preču šķirošana un utilizācijas iespējas;
  • Nolietoto elektroiekārtu šķirošana un nodošana pārstrādei;
  • Bioloģiski norādāmo atkritumu šķirošana;
  • Tekstilatkritumu utilizācija;
  • Atkritumu neradīšanas iespējas;
  • Korekta atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras lietošana.

Tā kā liela apmeklētāju daļa bija ģimenes ar bērniem, “Zaļā josta” iesaistīja apmeklētājus radošajā darbnīcā, kurā no otrreiz pārstrādāta papīra un kartona ražotajos biodegradablajos podiņos varēja iesēt saulespuķi , kādu garšaugu vai sīpolloku. Darbnīcā tika demonstrēta otrreizējo izejvielu praktiska otrreizēja pielietošana, uzskatāmi demonstrējot, ko iegūt no pārstrādātiem materiāliem.

“Dalība šajos svētkos bija patiesi lielisks veids, kā  beidzot sveikt pavasari, radošā atmosfērā nosvinēt Lieldienas un apvienot svētku svinēšanu ar aktīvu darbošanos un jaunu zināšanu iegūšanu par atkritumu šķirošanas jautājumiem. Pie “Zaļā josta” izzinošajām spēlēm un sēšanas/stādīšanas darbnīcas bija vērojama nemitīga kustība, rosība un liela cilvēku interese. Bija prieks redzēt tik daudz smaidīgu un priecīgu apmeklētāju, kas ar patiesu  interesi iesaistījās spēlēs un pēc tam arī atzina, ka iegūtā informācija ir ļoti vērtīga un tika atklātas arvien jaunas un nezināmas nianses par atkritumu šķirošanu,” komentē “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Signe Jānelsiņa.