Jaunumi 2018 /

“Zaļā josta” ar vieslekciju piedalās RTU Zaļajā nedēļā

Atpakaļ

Atbalstot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aizsākto iniciatīvu padarīt Ķīpsalas studentu ciematu par vienu no zaļākajām vietām Rīgā, “Zaļā josta” atbalsta RTU rīkoto Zaļo nedēļu 2018. Tās ietvaros RTU Ķīpsalas studentu ciematā norisināsies dažādas aktivitātes, kas ir veltītas atkritumu apsaimniekošanas un atkritumu rašanās samazināšanas tematikai. Nedēļā no 22. maija līdz 29. maijam RTU rīkotajos pasākumos tiks pievērsta uzmanība atkritumiem un to šķirošanai – kā to darīt pareizi, kāds labums no tā un atklāsim, cik patiesībā viegli to darīt arī ikdienā! 

 

Programma:
22. maijs- vieslekcija “Šķiro gudri ar Zaļo jostu”, kas notiks plkst. 16:30, 103. auditorijā, Āzenes ielā 12. Tajā tiks pastāstīti pamatprincipi atkritumu šķirošanai, kādēļ tas ir būtiski, un kā nodrošināt sev iespēju šķirot, ja tas vēl nav pieejams.

24. maijs- notiks Ķīpsalas talka, kurā uzkops Ķīpsalas piekrastes zonu. Pulcēšanās pie Studentu Parlamenta plkst. 16:00, talkas sākums un uzdevumu sadale plkst. 16:30. Pēc pasākuma būs iespēja spēlēt galda spēles. 

Visas nedēļas garumā, sadarbībā ar LMT, fakultātēs būs iespējams nodot vecus, nolietotos telefonus speciāli tam paredzētās vietās, veidojot sacensības starp fakultātēm par to, kura fakultāte nodos visvairāk telefonus. Nodotajiem mobilajiem telefoniem tiks noteikta to vērtība un savāktie līdzekļi ziedoti Latvijas Bērnu dzirdes centram.

29. maijs (vēl tiks precizēts) -Zaļās nedēļas noslēguma pasākums ar Šķiratlonu 14:00 Ķīpsalas kolonādē. Pārbaudīs no lekcijām un veidotajām aktivitātēm iegūtās zināšanas praksē, kā arī paziņos uzvarētāju ūdens dzeramo punktu konkursam (vairāk par konkursu meklē šeit: https://ej.uz/dzeramaispunkts)

 

Dalībnieku reģistrācija:

https://ej.uz/zala_anketa

 

Papildu informācija:

https://www.facebook.com/events/1088900897914989/

Jautājumu gadījumā, lūgums sazināties ar pasākuma organizatoriem: RTU SP Vides un infrastruktūras nodaļas vadītāju Kristapu Kurmi (kurmis.kristaps@gmail.com) vai koncepta “RTU Zaļā Ķīpsala” vadītāju Martu Megni (marta.megne@rtu.lv).