Jaunumi 2017 /

“Zaļā josta” Arkādijas parkā aicināja gatavot papīru no makulatūras un mācīja šķirot atkritumus

Atpakaļ

Ar krāšņām un daudzveidīgām aktivitātēm aizvadīti astotie Pārdaugavas svētki Rīgā, Arkādijas parkā. Arī “Zaļā josta” kā ilggadējs Pārdaugavas iemītnieks pievienojās plašajai Arkādijas saimei un iepriecināja gan lielus, gan mazus ar dažādām vides darbnīcām, aktivitātēm un spēlēm, kas deva iespēju ikvienam interesentam pārbaudīt zināšanas par videi draudzīgu dzīvesveidu un atkritumu šķirošanu.

Visas dienas garumā, svētku dalībnieki kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu varēja  izmēģināt veiklību, šķirojot plastmasas pudeles uz laiku, nosakot ātrākos un veiklākos atkritumu šķirotājus. Par pareizām atbildēm un īpašiem sasniegumiem vides spēlēs dalībnieki varēja izcīnīt ekoloģiskas piemiņas balvas.

Savukārt, skaidrojot papīra pārstrādes iespējas, “Zaļā josta” darbnīcā apmeklētājiem bija iespēja pašrocīgi izgatavot pārstrādātu papīru no ikdienā savāktās makulatūras. Papīra liešanas darbnīcā katram būs iespēja izgatavot savu papīra loksni, ko izrotāt, izžāvēt un paņemt līdzi uz mājām turpmākai lietošanai.
Pārdaugavas svētki ik gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju un šo svētku unikalitāte ir tā, ka svētku aktivitātes kopīgi rada un īsteno paši Pārdaugavā strādājošie un dzīvojošie rīdzinieki, to skaitā arī “Zaļā josta”, stiprinot sabiedrības saliedētību un apliecinot savu radošumu un ilgtspēju.