Jaunumi 2011 /

„Zaļā josta” atbalsta jaunos vides pētniekus

Atpakaļ

„Zaļā josta”, turpinot ilggadējo sadarbību ar Jelgavas reģionālo Pieaugušo izglītības centru (JRPIC), piedalījās Jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” un vides izziņas spēļu konkursā „Iepazīsti vidi!” žūrijas darbā.

Konkursu mērķis – skolēnu iesaistīšana aktīvā apkārtējās vides izzināšanā un saudzēšanā, kā arī izpratnes veidošana par vidi un tās mijiedarbību ar cilvēku.

Jauno vides pētnieku foruma „Skolēni eksperimentē” dalībnieki bija 7. – 9. klašu skolēni, kuri veica praktiskus ar apkārtējo vidi saistītus pētījumus, novērojumus un eksperimentus.

Spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” tēma šogad bija „Baltijas jūra”. Spēles varēja būt dažādas pēc formas – lomu spēles, galda spēles, imitācijas spēles, datorspēles, kustību spēles u.c. ar vides izziņas elementiem – tās spēlējot spēles dalībnieki uzzina kaut ko jaunu par vidi. Šogad pieteiktas bija 8 spēles, kuras bija iesnieguši dažādu klašu skolēni.  

Žūrijas komisijas uzdevums bija noteikt inovatīvākos un interesantākos darbus un izvirzīt labāko darbu autorus pārstāvēt Jelgavas pilsētu valsts Jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” un vides izziņas spēļu konkursā „Iepazīsti vidi”, kas norisināsies 2011. gada 12. martā Rīgā. Valsts līmenī to organizē Valsts izglītības satura centrs.

Pirmo vietu un iespēju piedalīties jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” Rīgā ieguva Jelgavas 2. pamatskolas 7. klases skolnieki Genādijs Gavrilovs un Igors Pūrs ar pētījumu – eksperiments „Dārzs pudelē”. Savukārt vides izziņas spēļu konkursā „Iepazīsti vidi!” uz 2. kārtu Rīgā tika izvirzīta spēle „Baltijas jūra”, kuras autore ir Jelgavas 3. pamatskolas 4. klases skolniece Elizabete Dreimane.

Konkursa uzvarētāji saņēma uzņēmuma „Zaļā josta” sarūpētās pārsteiguma balvas.