Jaunumi 2019 /

“Zaļā josta” bioloģijas olimpiādes ietvaros izglīto pedagogus par atkritumu šķirošanu

Atpakaļ

Latvijas Universitātes  (LU) Bioloģijas fakultātē no 23. līdz 25. janvārim norisinājās 41. Valsts Bioloģijas olimpiāde. Olimpiādi ik gadu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes mācībspēkiem un studentu pašpārvaldi. Šogad olimpiādē piedalījās 150  labākie 9., 10., 11., un 12., klašu jaunie biologi no visas Latvijas.

Sacensību pirmajā olimpiādes dienā skolēni pārbaudīja savas zināšanas un prasmes, risinot teorētiskos uzdevumus, otrajā dienā olimpiādes dalībnieki veica četrus laboratorijas darbus, bet trešajā – dalībnieki un viņu skolotāji apmeklēja daudzveidīgas lekcijas un nodarbības  “meistarklases” un uzvarētāju apbalvošana. Papildus zināšanu un prasmju pārbaudēm bioloģijā, olimpiādes dalībnieki varēja piedalīties galda spēļu vakarā (rīkoja LU Bioloģijas fakultātes  studentu pašpārvalde), kā arī apmeklēt lekcijas un nodarbības par medicīnas ģenētiku, paleontoloģiju, ihtioloģiju, slodzes fizioloģiju, populāciju ģenētiku un garšas uztveri.

Paralēli olimpiādes dalībnieku sacensībām noritēja bioloģijas skolotājiem organizēti dažādi semināri un lekcijas. Olimpiādes ietvaros „Zaļā josta“ pārstāve Kristīne Mamontova iepazīstināja bioloģijas skolotājus ar prezentāciju par pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipiem – mācot pareizi šķirot atkritumus, kāda ir nešķiroto atkritumu ietekme uz vidi un cilvēku veselību. Apzinoties mūsu katra ieguldījumu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas sekmīgā funkcionēšanā.

Olimpiādes medaļu ieguvēji 10., 11. un 12. klašu grupās piedalīsies papildus atlasē, kurā tiks noskaidroti labākie četri skolēni, kuri pārstāvēs Latviju 30. Starptautiskajā Bioloģijas Olimpiādē. Tā šogad notiks no 15. līdz 22. jūlijam Segedā Ungārijā (http://www.ibo2019.org)

Šogad olimpiādi atbalstīja Bauskas alus kombuča, SIA Cannelle bakery, SIA Brain Games, SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, „Emīlijas bišu vasks“, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, SIA Adrona, Nacionālais botāniskais dārzs, Latvijas Valsts meži, „Zaļā josta“, Olainfarm, Latvijas dabas muzejs, Rīgas Zoodārzs, zinātniskais in