Jaunumi 2012 /

Zaļā josta ilggadēji atbalsta jaunos vides pētniekus

Atpakaļ

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centā jau 7. gadu pēc kārtas notika Jauno vides pētnieku forums „Skolēni eksperimentē” un 5 gadu pēc kārtas vides izziņas spēļu konkurss „Iepazīsti vidi!”, kurus organizē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs un atbalsta uzņēmums „Zaļā josta”.

Konkursu mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par vidi un tās problēmām, popularizēt skolēnu pētniecisko darbību, kā arī aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu Jelgavā, sākot jau no sākumskolas un pamatskolas klasēm.

Jauno vides pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē” piedalījās 7 jaunie pētnieki ar 4 eksperimentiem no 4. – 9. klasei. Skolēni veikuši praktiskus eksperimentus ar alvejas sulu, pētījuši ogļskābās gāzes ietekmi uz cilvēka dzīvi un apkārtējo vidi.

Jaunie pētnieki pārbaudīja mutes dobuma kopšanas līdzekļu izvēles kritērijus un veidoja dabiskās akvareļu krāsas.

Spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” noteiktā tēma -„Mežs”. Skolu komandas bija sagatavojušas izzinošas spēles par mežu, kas rosināja dalībniekus iepazīt dažādus meža tipus un augus mežā. Šogad bija pieteiktas 4 spēles. Savas spēles prezentēja skolēni no 8. un 9. klasēm.

Balvas konkursa dalībniekiem sarūpēja ilggadējais sadarbības partneris – uzņēmums „Zaļā josta”.

Uz jauno vides pētnieku forumu „Skolēni eksperimentē”, kas notiks Rīgā, 2012. gada 17. martā, izvirzīts Jelgavas 6. vidusskolas 8. klases skolēnu Annas Ponomarenko un Dmitrija Kohanoviča pētījums – eksperiments „Dabisko akvareļu krāsu izveide”. Uz vides izziņas spēļu konkursu „Iepazīsti vidi!” 2. kārtu Rīgā, kas notiks 2012. gada 10. aprīlī, izvirzīta spēle ”Meža prieki”, kuras autori ir Jelgavas 6. vidusskolas 8. klases skolēni Ksenija Muratova, Veronika Losicka un Dmitrijs Kočemazovs.