Jaunumi 2016 /

“Zaļā josta” izglītos par pareizu atkritumu šķirošanu DABAS DIENĀ Jaunmoku pilī

Atpakaļ

Šo piektdien, 29.aprīlī – laikā, kad dabā viss plaukst un zied, Jaunmoku pilī tiks rīkota īpaša DABAS DIENA, kurā piedalīsies Tukuma novada izglītības iestāžu 4. – 7. klašu audzēkņi. Pasākums tiek organizēts sadarbojoties Jaunmoku pilij, Tukuma novada domei, AS Latvijas valsts meži, “Zaļā josta” un meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”.

DABAS DIENAS ietvaros ikvienam dalībniekam būs iespēja doties kontrolpunktu virknē, lai papildinātu savas zināšanas par dabu, tās procesiem, augiem, folkloru par dabu, kā arī par to, kā ikviens var būt atbildīgs par savu apkārtējo vidi.

Tukuma novada DABAS DIENA Jaunmokās tiek organizēta, lai veicinātu skolēnu vides izglītību, aicinātu aizdomāties, ka daba ir ne vien kas neatkarīgs un līdzās pastāvošs, bet ir mūžam mainīga, neatkārtojama, saudzējama, vērojama un pārsteigumu pilna. Tādēļ pasākuma devīze ir “Skaties ciešāk, domā plašāk!”.

Šajā dienā vides izziņa notiks septiņos kontrolpunktos, kuros ikviens dalībnieks aicināts līdzdarboties, lai dienas laikā būtu iegūtas gan zināšanas, gan prasmes, gan interese nākotnē vērot procesus pašam. Kā pareizi iestādīt koku? Kā garšo gaiļbikšu lapas? Kā staigā kukaiņi, kuriem ir sešas kājas? Īpaša vērība un uzdevumi tiks pievērsti arī pareizai atkritumu šķirošanai, skaidrota nevietā izmestu atkritumu kaitīgā ietekme uz dabu un mācīts par iespējām cilvēkam, veicot nelielas izmaiņas ikdienas paradumos, uzlabot kopējo vides kvalitāti. Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem DABAS DIENAS dalībnieki gūs atbildes pasākuma laikā.