Jaunumi 2007 /

“Zaļā josta” izsludina ikgadējo konkursu Latvijas vispārizglītojošo iestāžu audzēkņiem!

Atpakaļ

Jau par tradīciju ir kļuvis SIA „Zaļā josta” rīkotais ikgadējais nacionāla mēroga konkurss Latvijas vispārizglītojošo iestāžu audzēkņiem. Tā, piemēram, 2005. gada konkursā piedalījās 85 skolas un konkurss noslēdzās ar krāšņu finālu un koncertu Doma laukumā. 2006.gada konkursā piedalījās jau 187 skolas no visas Latvijas un finālā iekļuvušās komandas par galveno balvu cīnījās LTV1 ēterā, raidījumā „Tu veido vidi, kurā dzīvosi rīt!”. Ņemot vērā ar katru gadu pieaugošo interesi, SIA “Zaļā josta” nolēmusi turpināt aizsākto tradīciju jauniešu izglītošanā.

Lai konkurss būtu skolēniem saistošs un mūsdienīgs, katru gadu tā organizatori cenšas rast arvien jaunus risinājumus, kā piesaistīt jauniešu uzmanību, tajā pašā laikā saistošā formā veidojot videi draudzīgu apziņu tajos. Tieši šo iemeslu dēļ 2006./2007.gada konkursa uzdevums tiks balstīts uz informācijas tehnoloģiju iespējām, proti, tas būs izveidot vides interneta blogu (tīmekļa žurnālu jeb emuāru).

Uzdevuma pamatā ir klasiskā skolas avīzes ideja, kuras formāts, ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiskās iespējas un virzību, ir aizvietots ar interneta bloga formātu. Blogā konkursa dalībniekiem būs iespēja regulāri atspoguļot un atjaunot informāciju par vides problēmām, aktualitātēm un jaunākajiem sasniegumiem vides aizsardzības jomā savā apkaimē (pagastā, pilsētā). No skolēniem tiek gaidīts pētniecisks darbs konkrētā jautājuma aplūkošanā – interaktīvā interneta vide ļaus šo informāciju papildināt un pilnveidot, kā arī padarīt to atraktīvu. Tāpat arī blogu lasītājiem būs iespēja aktīvi līdzdarboties komentējot rakstus. Skolēniem šī būs lieliska iespēja būt aktīviem savas apkārtējās vides veidotājiem un ar savu darbību ietekmēt vides procesus, atspoguļojot pastāvošās problēmas. Pateicoties interneta izplatībai, konkursantu darbus būs iespējams iepazīti visas Latvijas un pat pasaules interneta lietotājiem. Konkurss tiek veidots sadarbībā ar portālu www.blolgs.lv, A/S „BAO”, biedrību „LASUA”. Sīkāka informācija par blogiem atrodama http://www.blogs.lv/.

Konkursa dalībnieki un uzvarētāji saņems vērtīgas balvas

Skolu konkursa nolikums

Pielikums Nr. 1

Pielikums Nr. 2

Sīkākai informācijai rakstiet uz edgars.bilevics@zalajosta.lv.

Edgars Bilevičs
“Latvijas Zaļā josta”,
projektu vadītājs
Tel.: 7808112