Jaunumi 2016 /

“Zaļā josta” Karjeras nedēļā uzsver nepieciešamību nākotnes profesijās integrēt vides jautājumus

Atpakaļ

Šo trešdien, 13.septembrī “Zaļā josta” ar vides izglītības lekcijām viesojās “Karjeras nedēļā” Saldū, kas ar Saldus Izglītības pārvaldes un Valsts izglītības attīstības aģentūras gādību Saldus novadā notiek jau trešo gadu.

Šī gada Karjeras nedēļas motīvs ir ”Es būšu…darba tirgū”, bet simbols – “Karjeras kompass”, kurš rāda dažādus virzienus un neskaitāmas iespējas, lai orientētu bērnus un jauniešus uz nākotni vērstā darba tirgus iepazīšanā.

Tā kā nākotnes profesijas būs cieši saistītas ar globāliem jautājumiem, tai skaitā, ar “zaļo domāšanu” un vides apziņu, “Zaļā josta” kopā ar jauniešiem sprieda par ilgtspējīgas domāšanas attīstību darba vidē, nepieciešamība vides jautājumus integrēt saimnieciskajā darbībā un ekodizaina principu ieviešanu pakalpojumu un produktu dzīves ciklā. Kā arī tika pētīts, kādas zināšanas, prasmes un kompetences ir nepieciešams apgūt jau šodien, lai dzīvotu “zaļākā pasaule” rīt.

Saldus novada Karjeras nedēļas pasākumos kopumā piedalījās 15 novada izglītības iestādes, kuru jaunieši teorētiskās un praktiskās nodarbībās varēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas.