Jaunumi 2016 /

„Zaļā josta” Koknesē pirms Lielās talkas atgādināja par rūpēm par apkārtējo vidi un pareizu atkritumu šķirošanu

Atpakaļ

Ceturtdien, 21. aprīlī, apsaimniekošanas uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu viesojās Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, organizējot pasākumu par pareizu atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Pasākuma ietvaros tika novadīta izglītojoša vieslekcija un rīkotas vides izglītības spēles.

Pasākums iesākās ar izglītojošu lekciju par atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un pareizu atkritumu šķirošanu. Prezentācijas laikā norisinājās aktīva saziņa starp „Zaļā josta” pārstāvi un bērniem par viņu un vecāku ikdienas paradumiem, gan mājās, gan skolā un tika pārbaudītas zināšanas apkārtējās vides saudzēšanas jautājumos.

Iesaistoties atraktīvās spēlēs, bērni varēja nostabilizēt iegūtās zināšanas, ko kurā konteinerā drīkst mest, bet ko nedrīkst. Spēļu starplaikā ar lielu rūpību tika noskatīts „Zaļā josta” veidotais video „Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi” un bērni apsolīja izlietotās dzērienu PET pudeles pirms izmešanas dalītās vākšanas konteinerā izskalot un saplacināt.

Dienas centra aktīvisti dalījās ar savu „zaļo” pieredzi apkārtējās vides saudzēšanā un uzdāvināja pašu gatavotos ezīšus no izlietotām dzērienu PET pudelēm un izlietotiem flomāsteriem.

Noslēgumā katrs pasākuma dalībnieks uz zaļām kartona sirsniņām uzrakstīja „zaļo solījumu” tīrākai Latvijai, piemēram, šķirot atkritumus, izslēgt gaismu izejot no telpām un nemest zemē izlietotu košļājamo gumiju, lai nenodarītu pāri putniņiem, kuri to var sajaukt ar maizes gabaliņu.

Papildu informācija:

Ieva Krēsliņa, “Zaļā josta” pārstāve, 27179532, zalajosta@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv