Jaunumi 2012 /

„Zaļā josta” mudināja bērnus pētīt kartona iepakojuma pārstrādes procesu

Atpakaļ

Aizvadīto divu nedēļu garumā „Zaļā josta” ar A/S „Rīgas Piena Kombināts” un SIA „Papīrfabrika ”Līgatne”” atbalstu veicināja bērnu izpratni par kartona dzērienu iepakojuma dzīves ciklu un otrreizējo izejmateriālu praktiskām pielietošanas iespējām jaunu izstrādājumu ražošanā. Iesaistoties piena un sulu paku vākšanas kampaņas „Šķiro pakas” Dienasgrāmatas konkursā, bērni un jaunieši zīmēja, lipināja un veidoja izglītojošus plakātus, kā arī pētīja, cik daudz noderīgu lietu iespējams izgatavot no otrreizēji pārstrādātas makulatūras.

Nedēļā no 20. līdz 26. februārim konkursa ietvaros bērniem bija jāizveido informatīvs plakāts, kurā shematiski jāattēlo piena paku pārstrādes process. Saņemto plakātu klāsts bija plašs un tie visi atainoja pilnu dzērienu paku pārstrādes procesu, kā arī tika papildināti ar paskaidrojumiem un pat bērnu rakstītiem dzejoļiem. Par interesantākā plakāta autoru tika atzīta Madonas novada Kalsnavas pirmsskolas izglītības iestāde „Lācītis Pūks”, kas izgatavojusi plakātu „Mācies un šķiro kopā ar lācīti Pūku.”

Aizvadītā nedēļa tika veltīta otrreizēji pārstrādātas makulatūras pielietojuma izpētei. Bērni pētīja un fotografēja lietas, kas ir gatavotas no otrreizēji pārstrādāta papīra, kā arī pašu spēkiem piešķīra izlietotam papīram un tukšam dzērienu kartona iepakojumam otru dzīvi, izgatavojot no tām dažādus praktiskus izstrādājumus. Arī konkursa uzvarētāji – Lažas speciālās internātpamatskolas 7. un 8. klases audzēkņi – balvu izcīnīja, piešķirot jaunu dzīvi tukšām piena kartona pakām. Ar krāsu un papīra dvieļu palīdzību un nelielu radošās iedvesmas pieskārienu tās pārtapa skaistā vāzē, ko bērni iecerējuši dāvināt māmiņām Mātes dienā. Kā saka paši idejas autori, „Pakām otra dzīve vēl uz kādu laiku…”

Uzvarētāji balvā saņems gardu pārsteigumu no konkursa atbalstītāja AS „Rīgas Piena Kombināts”. AS „Rīgas Piena Kombināts” atbalsta un arī savā uzņēmumā īsteno zaļo domāšanu, tāpēc atbalstīt kampaņu „Šķiro pakas” un veicināt dabas resursu saudzēšanu viņuprāt ir likumsakarīgs solis. Uzvarētājiem sarūpētās gardās un veselīgās dāvanas – uzņēmuma labākā produkcija – arī savā ziņā ir zaļas, jo piena pakas ir ražotas no videi draudzīga materiāla. Kā skaidro „Rīgas piena kombināts” sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Zēģele, „Ražojot piena un piena produktu pakas no kartona, mēs dodam pircējam iespēju šķirot atkritums, tā, lai pēc tam šīs pakas nonāktu otrreizējā pārstrādē.” Savukārt „Zaļā josta” un SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” rūpējas, lai dzērienu kartona pakas tiešām tiktu savāktas pārstrādei, kā arī šī dalītās vākšanas sistēma attīstītos un gūtu plašāku atbalstu visas Latvijas mērogā.