Jaunumi 2007 /

„Zaļā josta” piedalās Muzeju nakts ietvaros rīkotajā pasākumā Latvijas Dabas muzejā

Atpakaļ

2007. gada 19. maijā Latvijas Dabas muzejā no pulksten 19.00 līdz pat 01.00 naktī SIA „Zaļā josta” ar saukli „Tīrai Latvijai!” aicināja Muzeju nakts apmeklētājus pievērst uzmanību apkārtējās vides saglabāšanai, uzņemoties atbildību par sevis radītajiem atkritumiem.

Kā uzsver SIA „Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs J. Lapsa: „Šāda veida pasākumos, kas norisinās visu nakti, apmeklētāji patērē ļoti daudz ātrās uzkodas un dzērienus, kuru iepakojums, plastmasas maisiņi, pudeles un stikls, rada atkritumus. Ņemot vērā iepriekšējā gada provizoriskos datus, ka „Muzeja Nakts” pasākumus apmeklēja 5000 apmeklētāju, mēs varam tikai pieņemt, cik daudz atkritumu tiek radīti vienas nakts laikā.” Tādēļ, sadarbojoties ar Latvijas Dabas muzeju, SIA „Zaļā josta” Muzeju nakts ietvaros aicināja pievērst apmeklētāju uzmanību atkritumu problēmai un dalīto atkritumu nozīmei.

Dabas muzeja pagalmā apmeklētājus sagaidīja SIA „Zaļā josta” ezītis Jostiņš, vides nodaļas un SIA “Zaļā josta” pārstāvji, kuriem līdzās darbojās „Dullais Didzis” un Cūkmens, rādot, ko var izdarīt no plastmasas pudelēm, un aicinot rūpēties par „Tīru Latviju!”.

Latvijas Dabas muzeja pagalmā tika novietotas SIA ”Nelsens” dalīto atkritumu tvertnes – papīram, stiklam un PET (plastmasas) pudelēm – un A/S BAO nodrošinātie atsevišķie konteineri izlietotajām baterijām, kur cilvēki varēja tās nodot.

Piedaloties šajā pasākumā, SIA „Zaļā josta” mērķis bija pievērst ne tikai sabiedrības uzmanību atkritumu ietekmei uz dabu un cilvēku, bet arī izglītot muzeja apmeklētājus par dalīto atkritumu nozīmi. SIA „Zaļā josta” ezītis Jostiņš un SIA „Zaļā josta” pārstāvji informēja apmeklētājus par dalīto atkritumu nozīmi un otrreizējā pārstrādes cikla nepieciešamību, dalīja informatīvos materiālus „Patērē ar prātu!”, „Rokasgrāmatu Vides izglītībā” skrejlapas un uz apģērba līmējamas uzlīmes, kas simbolizēja atbalstu idejai par „Tīru Latviju!”.

Apmeklētāji tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs un spēlēs, kas tiem sniedza lielisku iespēju jautri un lietderīgi pavadīt laiku un vinnēt dažādas balvas.