Jaunumi 2020 /

“Zaļā josta” piedalās #Plastic Free Ocean starptautiskā konferencē par vienreizlietojamās plastmasas kaitīgumu videi

Atpakaļ

“Zaļā josta” kā projekta #PlasticFreeOcean partneris piedalījās “Koalīcijas par Tīru Baltijas jūru” (CCB – “Coalition Clean Baltic”) noslēguma konferences “Plastic Free Ocean” (plastmasas brīvs okeāns) rīkošanā, kas notika 2020. gada 8. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 19:00 pēc Centrāleiropas laika un 2020. gada 9. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 14:00. Konference norisinājās tiešsaistē internetā  Zoom platformā. Konferencē tika aicināti piedalīties visi interesenti, kurus interesē plastmasas un mikroplastmasas piesārņojuma aktuālie jautājumi.

Konferences mērķis bija pievērst uzmanību pieaugošajam Baltijas jūras (un visā tās okeānā – pasaules okeānā) piesārņojumam ar vienreiz lietojamiem plastmasas priekšmetiem, primārajiem un sekundārajiem mikroplastmasas materiāliem un ar tiem saistītajām toksiskajām ķīmiskajām vielām, apvienojot uz politiku orientētus pasākumus, izpratnes veidošanu – sabiedrisko kampaņu rīkošanu, u.c. pasākumus.

Pirmajā dienā ar zinātnieku prezentācijām par tēmu un diskusijām grupās dalībnieki iedziļinājās vienreizlietojamās plastmasas piesārņojuma problēmā un tās ietekmē uz mūsu vidi un dzīvi, noslēdzot  konferenci ar paneļdiskusiju par nākotni pēc COVID-19 pandēmijas.

Otrajā dienā konferences dalībnieki tika iepazīstināti ar #Plastic Free Ocean projekta partneru veiksmes stāstiem un plastmasas brīvā okeāna lielākajiem izaicinājumiem. 

Konferencē tika diskutēts par iespējamiem veidiem, kā panākt nākotni, kurā nav plastmasas piesārņojuma.

“Zaļā josta” pārstāve Aija Caune piedalījās konferencē un sniedza prezentāciju par “Zaļā josta” rīkotajiem pasākumiem un aktivitātēm saistībā ar sabiedrības apziņas veidošanu un izglītošanu par vienreizlietojamo plastmasas iepakojuma kaitīgumu videi un to samazināšanas nepieciešamību, īpaši akceptējot veiksmīgās kampaņas “Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai” kampaņu, kas veicināja plastmasas maisiņu aizstāšanu ar pašu veidotiem dizaina maisiņiem no otrreizējiem izejmateriāliem, iedvesmojot iedzīvotājus radoši piešķirt nevajadzīgām lietām jaunu elpu, kā arī stāstot konferences dalībniekiem par sociālo kampaņu  – Man pašam #SavsMaisiņš, #SavaKrūze, #SavaPudele.

Konferences ietvaros bija iespēja noskatīties filmas “Stāsts par plastmasu” seansu.

Iepazīties ar visām konferences dalībnieku prezentācijām, kā arī online video iespējams vietnē https://ccb.se/?event=plastic-free-ocean-final-conference