Jaunumi 2017 /

“Zaļā josta” piedāvās izglītojoši-radošu aktivitāšu programmu bērnu vasaras nometnē Katvaros

Atpakaļ

Piedāvājot bērniem iespēju radošā veidā izzināt atkritumu šķirošanas un atkārtotas izmantošanas iespējas, “Zaļā josta” š.g. 5. jūlijā piedalīsies bērnu vasaras nometnē Limbažu novadā Katvaru internātpamatskolā.

Nometne paredzēta 7-15 gadus veciem bērniem ar mērķi dot iespēju jauki pavadīt laiku ne tikai atpūšoties, bet arī izmantojot to lietderīgi. Tieši šī iemesla dēļ vienā no nometnes norises dienām bērnus izglītos “Zaļā josta” pārstāvji, mācot pareizi šķirot atkritumus, rūpēties par vidi, kā arī ar spēļu un radošo darbnīcu palīdzību ļaut izprast lietu atkārtotas pielietošanas vai radošas pārtapšanas iespējas.

“Zaļā josta” nometnes dalībniekus informēs par pareiziem atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, mācot, kādi atkritumu veidi ir piemēroti atkārtotai pārstrādei, ko ar tiem iesākt un kur tos izmest. Lekciju papildinās uzskatāmi piemēri no dzīves un spilgtas ilustrācijas, liekot bērniem izvērtēt, kā videi draudzīga rīcība ikdienā spēj sniegt labumu ne tikai dabai ap mums, bet katram cilvēkam. Savukārt vides izglītības programmas radošajā daļā būs iespēja gatavot unikālas apsveikuma kartiņas no veciem žurnāliem, kalendāriem un krāsaina papīra atgriezumiem, kā arī personalizēt auduma maisiņus, izgatavojot pašiem savas ekoloģiskas iepirkuma somiņas – lielisku alternatīvu plastmasas iepirkuma maisiņiem. Mazākie nometnes dalībnieki tiks aicināti doties vides izglītības spēlēs kopā ar Ezīti Jostiņu, padziļināti jautrā veidā apgūstot atkritumu šķirošanas mākslu.

Nometni rīko biedrība “Senču mantojums”, nometne norisinās 30.06.2017. – 09.07.2017. Katvaru internātpamatskolā, Katvaru pagastā, Limbažu novadā.