Jaunumi 2013 /

„Zaļā josta” rada šķiroto iepakojuma atkritumu nodošanas punktu karti

Atpakaļ

Izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums „Zaļā josta” ir apkopojis lielākās un attīstītākās šķiroto iepakojuma atkritumu nodošanas vietas visā Latvijas teritorijā, atspoguļojot to atrašanās vietas un darba laikus vienotā kartē. Ar kartes palīdzību iedzīvotājiem iespējams ērti sameklēt sev tuvāko vietu, kur pēc Jāņiem varēs nodot pārstrādei savus iepakojuma atkritumus – stikla pudeles un burkas, plastmasas pudeles un maisiņus, kā arī dažādus papīra un kartona atkritumus.

Tā kā liela daļa iedzīvotāju vasaras saulgriežu svētkus aizvada pie dabas, ārpus pilsētas, aktuāls jautājums ir svētku laikā radušos atkritumu utilizācija. “Zaļā josta” atgādina, ka atkritumus nedrīkst mest ugunskurā. Plastmasas, gumijas un sintētisko šķiedru izstrādājumiem degot, izdalās kodīgi un indīgi dūmi, kas kaitīgi gan cilvēka veselībai, gan apkārtējai videi. Ja ugunskurā dedzināti atkritumi, piemēram, dažādi pārtikas iepakojumi, plēves maisiņi vai PET pudeles, ugunskuru nedrīkst izmantot ēdiena gatavošanai, jo tajā ir augsta kaitīgo vielu koncentrācija. Drošāk iepakojumu šķirot un nodot pārstrādei otrreizējās izejvielās, tādējādi saudzējot savu veselību, dabu, taupot resursus un mazinot piesārņojuma draudus.

„Zaļā josta” eksperti atgādina, ka dodoties svinēt Jāņus pie dabas, vērts padomāt par atkritumu savākšanas un šķirošanas iespējām, svinību vietā iekārtojot atsevišķus atkritumu maisus stikla, plastmasas, papīra un bioloģiskajiem atkritumiem. Svarīgi atcerēties, ka otrreizējai pārstrādei sašķirotie plastmasas, stikla un papīra atkritumi nedrīkst saturēt piemaisījumus vai pārtikas pārpalikumus. Vajadzības gadījumā tie ir jāizskalo ar ūdeni un mājupceļā jānogādā sev ērtākajā, kartē atrodamajā šķiroto atkritumu pieņemšanas vietā.

Karti PDF formātā iespējams skatīt un lejupielādēt izdrukāšanai šeit, savukārt karti elektroniskā formātā iespējams aplūkot šeit.

Plašāka informācija par citu šķiroto atkritumu nodošanas iespējām Latvijā atrodama vortālā www.atkritumi.lv