Jaunumi 2018 /

“Zaļā josta” rīko sociālu kampaņu – “Izglāb dzīvību. Šķiro atkritumus”

Atpakaļ

Organizējot sabiedrības vides izglītības kampaņas, “Zaļā josta” periodiski saskaras ar iedzīvotāju izpratnes trūkumu par patieso ļaunumu, kādu bezatbildīgi dabā izmesti atkritumi spēj nodarīt ekoloģijai kopumā. Tāpēc, lai aicinātu sabiedrību aizdomāties par cilvēka rīcības sekām un mudinātu iesaistīties atkritumu šķirošanā, “Zaļā josta” uzsākusi sociālu kampaņu – “Izglāb dzīvību. Šķiro atkritumus”.

Kampaņas ietvaros izvietotas vides reklāmas ar aicinājumu aizdomāties, ka dabā izmesti atkritumi kaitē dabas iemītniekiem – atkritumos sapinas un iet bojā miljoniem dzīvnieku un jūras iemītnieku visā pasaulē, savukārt sīkākas plastmasas atkritumu frakcijas kalpo par barību daudzām dzīvām būtnēm, pamazām nogalinot tās. “Šķirojot atkritumus un nododot tos pārstrādei, iespējams ne tikai atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas, samazināt apglabājamo atkritumu apjomu, ietaupīt dabas resursus, enerģiju, ūdeni un naudu, bet arī pasargāt dzīvniekus, putnus un jūras iemītniekus no lēnas nāves, ko izraisa dabā izmestu atkritumu lietošana uzturā vai sapīšanās tajos,” uzsver “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Viens no nozīmīgākajiem draudiem ekoloģijai ir dabā izmests plastmasas maisiņš. Viens Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājs patērē apmēram 200 vienreizlietojamos iepirkuma plastmasas maisiņus gadā. Kopā ES iedzīvotāji patērē 100 miljardus maisiņu gadā. Latvijas rādītāji ir tuvu ES vidējam līmenim – katrs Latvijas iedzīvotājs vidēji gadā patērē apmēram 190 vienreizējos plastmasas maisiņus.

Ir aprēķināts, ka Latvijā ik gadu tiek izmantoti 3000 tonnu plastmasas maisiņu – ar šādu apjomu iespējams noklāt 55 futbola laukumus. Turklāt plastmasas maisiņa noārdīšanās dabā notiek vairākus simtus gadu un tie nodara neatgriezenisku kaitējumu videi un dzīvniekiem, jo gatavoti no naftas produktiem.


Kampaņas “Izglāb dzīvību. Šķiro atkritumus” vides reklāmas skatāmas Rīgas pilsētas ielās.