Jaunumi 2016 /

“Zaļā josta” rīko vides izglītības nodarbību bērniem Zaļo darbu nedēļas ietvaros Daugavpilī

Atpakaļ

17.martā “Zaļā josta” izglītos Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes bērnus ar nodarbību par atkritumu šķirošanu un iesaistīs atraktīvās spēlēs kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu. Tā kā šī pirmsskolas mācību iestāde ir aktīvi iesaistījusies “Zaļā josta” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, bērni demonstrēs arī citus mācību gada laikā paveiktos zaļos darbus.

Šo ceturtdien, 17.martā “Zaļā josta” pulcēs Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņus, lai mācītu bērniem pareizi šķirot atkritumus jau no mazotnes un informētu par atkritumu šķirošanas nozīmi. Tā kā bērni jauniegūtās iemaņas pastāsta arī vecākiem, tad ar izglītojošu nodarbību “Zaļā josta” cer sekmēt atkritumu šķirošanas kultūru Daugavpilī.

Nodarbības sākumā bērni tiks izglītoti par atkritumu šķirošanas nozīmi un pareiziem šķirošanas pamatprincipiem, bet noslēgumā – tiks iesaistīti atraktīvās spēlēs, ar kuru palīdzību tiks pārbaudītas un nostiprinātas nodarbības laikā iegūtās zināšanas.

Viesošanās Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādē ir daļa no “Zaļā josta” 2015./2016. mācību gadā realizētajiem vides izglītības projektiem mācību iestādēs. Šī mācību gada laikā “Zaļā josta” jau ir viesojusies Kokneses novada skolās, Āgenskalna sākumskolā un citās izglītības iestādēs, kur ar aizraujošu pasākumu, lekciju un nodarbību palīdzību veicinājusi bērnu interesi aktīvāk pievērsties atkritumu šķirošanai un mācījusi darīt to pareizi.

Daugavpils pilsētas 26.pirmskolas izglītības iestāde aktīvi piedalās “Zaļā josta” rīkotajos otrreizējo izejvielu vākšanas konkursos un šajā mācību gadā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” jau ir savākusi 722 kg makulatūras, palīdzot saglabāt vērtīgus dabas resursus. Mācoties saudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un dabu, bērni visa mācību gada garumā veikuši arī citus zaļos darbus, kuru rezultātus prezentēs videomateriālā Zaļo darbu nedēļā.

Papildu informācija:

Ieva Krēsliņa, “Zaļā josta” pārstāve, 27179532, lzj@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv