Jaunumi 2015 /

“Zaļā josta” sveic Latvijas gaišākos un zaļākos prātus Vides projektu 20. valsts olimpiādē

Atpakaļ

Šā gada 4.martā notika Valsts izglītības satura centra organizētā Vides projektu 20.valsts olimpiāde, kas tika rīkota ar mērķi mācīt skolēnus dzīvot saskaņā ar apkārtējo vidi, saprātīgi izmantojot tās resursus, un dot iespēju izstrādāt vides projektus. Olimpiādē piedalījās 8.-9. klašu audzēkņi ar saviem individuālajiem darbiem, piedāvājot risinājumu kādai vides problēmai, ko ilggadēji gan piedaloties žūrijā, gan ar īpašām balvām atbalsta “Zaļā josta”.

Vides projektu 20.valsts olimpiādē šogad tika piešķirtas divas godalgotās pirmās vietas. Pirmo vietu olimpiādē ar pētījumu “Rūsganā vakarsikspārņa (Nyctalus noctula Schreber) īpatņu pārvietošana no vecas remontējamas mājas bēniņiem uz mākslīgi izgatavotām mājiņām augļu dārzā” ieguva Tatjana Lukjanska no Daugavpils novada Zemgales vidusskolas 9.klases. Līdzvērtīgi par konkursa 1.vietas ieguvēju tika atzīta arī Elīza Dzērve no Jūrmalas Pumpuru vidusskolas 8.klases ar savu pētījumu “Taupīgu attieksme pret ēdienu ir saudzīga attieksme pret vides resursiem”.

Otro vietas ieguva Gunta Lankovska no Skrundas vidusskolas 9.klases, kas pētīja un praksē izmērīja “Zaļās baterijas”. Savukārt godpilno trešo vietu savā starpā dalīja Arta Pipcāne no Inešu pamatskolas, Raivis Gunārs Tauriņš no Ikšķiles vidusskolas, Aleksandrs Sidļaruks no Rīgas 88.vidusskolas un Herta Ķimse no Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas

“Zaļā josta” izsaka prieku par visiem konkursa dalībniekiem, kuri ārpus mācībām skolā atrod laiku un vēlmi veikt dažādus vides eksperimentus, tādējādi veidojot piederības izjūtu savai dzīves videi, izpratni par “zaļa” dzīvesveida nozīmi ikdienā, kā arī veicinātu pašu izaugsmi. Nenoliedzami liels nopelns un pateicība ir skolotājiem, kuri nenogurstoši virza savus audzēkņus kļūt par zinošiem, komunikabliem un atbildīgiem sabiedrības locekļiem.