Jaunumi 2018 /

“Zaļā josta” turpina vides izglītības pasākumus Vivus.lv MTB Maratona 2018. gada sezonā

Atpakaļ

Videi un ģimenei draudzīgākais kalnu riteņbraukšanas maratons Vivus.lv MTB Maratons jau vairākas sezonas sadarbībā ar “Zaļā josta” rūpējas ne tikai par sportistiem un viņu ģimenēm, bet arī par vides izglītības veicināšanu. Šogad aizvadīti jau divi maratona posmi – 29.04. Ventspilī un 27.05. Tukumā. Abos neatņemama sastāvdaļa bija “Zaļā josta”, kas ne tikai palīdzēja dažādu vecumu interesentiem gūt jaunas zināšanas par vides izglītību, bet arī ar Eža Jostiņa palīdzību atbalstīja mazākos sportistus viņu nopietnajos startos.

Vides izglītības spēles par atkritumu šķirošanu aizrāva gan mazos sportistus, gan viņu lielākos atbalstītājus – vecākus. Jo kā vieni, tā otri uzzināja daudz jauna un derīga par to, kā pareizi šķirot dažādus atkritumu veidus. Spēles mērķis ir mudināt visu vecumu cilvēkus šķirot atkritumus un darīt to pareizi, un lielisks veids, kā nodrošināt šo interesi, ir aizraujošā bumbiņu spēles veidā. Par veiksmīgi izspēlētām spēlēm visi to dalībnieki balviņās ieguva dažādus informatīvos materiālus, kas vēstīja ne tikai par atkritumu šķirošanu, bet arī par vides ilgtspēju un dažādiem elementāriem pasākumiem, ko ikviena ģimene ikdienā var ievērot, lai pasargātu vidi, kurā dzīvojam.

Ezis Jostiņš nu jau ir teju vai CIDO Bērnu brauciena talismans, kura palīdzīgā roka pirms starta ir būtisks atbalsts ikvienam sportistam uz starta līnijas. Ezītis ne tikai vada nelielu iesildīšanos pirms startiem un atbalsta ikkatru no bērniem, bet arī sagaida tos finišā un atgādina, ka tukšos suliņu un ūdens iepakojumus nedrīkst mest zemē, tādējādi nodarot kaitējumu videi, kā arī mudina bērnus un viņu līdzjutējus ievietot katru tukšo dzēriena iepakojumu atkritumu tvertnē.

 

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons sadarbību turpinās arī:

10. jūnijā Pļaviņās

8. jūlijā Talsos

22. jūlijā Smiltenē

5. augustā Cēsīs

8. septembrī Apē/Vastse-Roosa (EE)