Jaunumi 2015 /

„Zaļā josta” un ezis Jostiņš aktīvi iesaista MTB velomaratona dalībniekus zaļajā dzīvesveidā Smiltenē

Atpakaļ

Svētdien, 12. jūlijā Smiltenē, Tepera autotrasē, norisinājās Vivus.lv MTB Maratona 2015. gada 5. posms, kas pulcēja visas stiprākās Latvijas MTB komandas. Maratona distancē uzvaru izcīnīja Mārtiņš Blūms (ZZK/Cēsis), otrajā vietā ierindojās Dmitrijs Sorokins (Rietumu-Delfin), bet trešais finišēja Oskars Muižnieks (Sportlife). Starp dāmām ātrākā bija Katrīna Jaunslaviete (ebike Machine), taču līderes kreklu joprojām saglabā Lelde Ardava (Rietumu-Delfin). Pusmaratonā vīriem triumfēja Toms Knostenbergs (Sportlife), bet dāmām Ieva Strēle (Sportlife).

LIMPO bērnu brauciens, kā ierasts, tika gaidīts ne tikai sportiskā azarta, bet arī „Zaļā josta” dabas drauga eža Jostiņa iesildīšanās dēļ. Mazie censoņi, kas nemainīgi ir lielākie Jostiņa fani, ar prieku un atdevi izpildīja visus ezīša rādītos vingrinājumus, lai sacensības noritētu mierīgākā garā un būtu iespējams izvairīties no traumām neiesildītu muskuļu dēļ. Bērni ne tikai vingroja un atbalstīja ezīti vingrojumos, bet arī intensīvi fotografējās ar Jostiņu. Pirms starta Jostiņš visus bērnus iedrošināja ar draudzīgu sveicienu un palīdzēja komentētājam skaitīt pēdējās sekundes līdz startam.

Vides izglītība Smiltenes posmā tika nodrošināta, pateicoties “Zaļā josta” atkritumu šķirošanas spēlei, kuras ietvaros pareizi jāsašķiro atkritumi, metot bumbiņas konteineros. Ne tikai bērni, bet arī bērnu vecāki ar lielu interesi un aizrautību iesaistījās spēlē un lauzīja galvu par to, kā pareizāk spēli izpildīt. Katrs dalībnieks par piedalīšanos saņēma arī noderīgu balviņu – grāmatzīmes, uz kurām atrodama informācija par vides saudzēšanu un “zaļu” dzīvesveidu. Bērnu interese par spēli bija ļoti liela, ko apstiprināja arī dažu bērnu interese par to, vai spēle būs pieejama arī nākamajos Vivus.lv MTB maratona posmos.

 

Turpinot iesākto un papildinot savu pienesumu vides izglītībā, “Zaļā josta” sadarbosies ar Vivus.lv MTB maratonu arī pārējos maratona posmos:

6. posms 09.08. Cēsis

7. posms 12.09. Ape