Jaunumi 2016 /

„Zaļā josta” un Ezis Jostiņš palīdz atklāt Vivus.lv MTB maratona 10. sezonu Ventspilī

Atpakaļ

17. aprīlī Ventspils Piedzīvojumu parkā ar Vivus.lv MTB maratona jubilejas sezonas pirmo posmu tika dots starts visas Latvijas MTB maratonu sezonai. Sezonas atklāšanas sacensības pulcēja gandrīz 1000 riteņbraucējus vecumā no 2 līdz 64 gadu vecumam. Ventspils trase jau kļuvusi par klasisku Latvijas MTB seriālu sezonas atklāšanas mājvietu. Latvijas Valsts Mežu pusmaratona distancē pirmo reizi sacensību vēsturē tika noteikts maksimālais startējošo skaits – 500 sportisti, kas arī dažas stundas pirms starta tika sasniegts.

Maratona distancē uzvaras laurus plūca Dmitrijs Sorokins (Team Rietumu-Delfin), kam sekoja Oskars Muižnieks (Sportlife Cycling Team) un Raivis Zīmelis (MySport-Stevens). Dāmu konkurencē nepārspēta palika Lelde Ardava (Team Rietumu-Delfin).

Ventspilī „Zaļā josta” vārdu lepni nesa Ezis Jostiņš, kurš bija gaidītākais viesis LIMPO Bērnu brauciena distancē. Ezis rūpējas ne tikai par apkārtējās vides sakārtošanu un kopšanu, bet arī par bērnu veselību, veicot dažādus iesildīšanās vingrinājumus pirms sportistu stāšanās uz starta līnijas. Eža vingrošanas ciklam, kā ierasts, bija ļoti liels piekritēju pulks, un visi sacensību dalībnieki paklausīgi sekoja vingrinājumiem. Tāpat Jostiņš dalījās ar dažādiem ieteikumiem, kā saglabāt apkārtējo vidi tīru un kā šķirot dažādus atkritumus. Gan bērni, gan vecāki tika iedrošināti uzdot dažādus jautājumus par atkritumu šķirošanu un vides izglītību, ko viņi arī darīja. Jostiņa pieredze vides izglītībā ļāva daudziem sacensību dalībniekiem un viņu vecākiem uzzināt daudz jauna un atzīt, ka par savām turpmākajām rīcībām attiecībā uz apkārtējās vides saglabāšanu ļoti jādomā.

Turpinot veiksmīgo sadarbību, „Zaļā josta” arī šajā sezonā piedalīsies visos maratona posmos. Nākamie posmi:

2. posms 22.05.2016. – Riekstukalns, Baldone

3. posms 12.06.2016. – Milzkalns, Tukums

4. posms 26.06.2016. – Kamparkalns, Talsi

5. posms 24.07.2016. – Smiltene

6. posms 07.08.2016. – Cēsis

7. posms 10.09.2016. – Ape / Vastse Roosa (Igaunija)

Rezultāti, foto, jaunumi un reģistrācija: www.mtb-maratons.lv

Seko līdzi jaunumiem arī maratona Facebook lapā: www.facebook.com/MtbMaratons