Jaunumi 2014 /

„Zaļā josta” un RTU studenti mācīja pirmklasniekus pareizi šķirot atkritumus

Atpakaļ

Aizvadot skolēnus rudens brīvlaikā, aizvadītajā piektdienā izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs “Zaļā josta” kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes ekonomikas studentiem rīkoja izglītojošu vieslekciju Rīgas Centra humanitārā vidusskolā (RCHV) ar mērķi mācīt pirmo klašu audzēkņiem šķirot ikdienā radušos atkritumus. Kopumā tika aizvadītas četras nodarbības, strādājot ar katru klasi individuāli.

Izglītojošo nodarbību ietvaros “Zaļā josta” eksperti un RTU studenti iepazīstināja RCHV pirmo klašu audzēkņus ar pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, mācot, kādus atkritumus Latvijā iespējams nodot otrreizējai pārstrādei, un kuri atkritumi tomēr metami kopējā sadzīves atkritumu konteinerā. Nodarbību padarīja atraktīvāku un bērniem aizraujošāku “Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš, kas ar viktorīnas un spēļu palīdzību pārbaudīja bērnu zināšanas atkritumu šķirošanā, mācīja pareizi šķirot dažādus līdzpaņemtos iepakojuma atkritumus, kā arī pamācīja, kā rīkoties, lai atkritumu šķirošana ienāktu arī viņu ģimenē.

Kā tika secināts nodarbību ietvaros, gandrīz visi bērni jau pirms “Zaļā josta” vizītes izprata pareizas atkritumu šķirošanas principus un apzinājās, kādēļ atkritumi vispār ir jāšķiro. Taču vien daži bērni katrā klasē ar lepnumu varēja apgalvot, ka viņu ģimenē tiek šķiroti atkritumi. Tas liecina par to, ka sabiedrības vides izglītības līmenis ir augsts un vides organizāciju centieni nodrošināt bērnus ar nepieciešamo informāciju par pareizu rīcību ar atkritumiem ir palikuši bērnu atmiņās. Tomēr pati otrreizējo izejvielu savākšanas infrastruktūra vēl nav līdz galam pieejama visiem iedzīvotājiem. Tādēļ “Zaļā josta” turpinās darbu pie otrreizējo izejvielu savākšanas

Izvēloties nodarbību norises dienu, “Zaļā josta” mērķtiecīgi izvēlējās uzrunāt pirmklasniekus pēdējā mācību dienā pirms skolēnu brīvlaika, lai iegūtās zināšanas bērni varētu praktiski pielietot brīvlaika gaitās, vienlaikus iesaistot visu ģimenei atkritumu šķirošanā.