Jaunumi 2018 /

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons izglīto par vides saglabāšanu Smiltenes posmā

Atpakaļ

22. jūlijā Smiltenē, Tepera autotrasē, norisinājās piektais šīs sezonas Vivus.lv MTB Maratona posms. Karstajā un saules pārpilnajā dienā Smiltenē bija sastopams iespaidīgs skaits dažādu vecumu riteņbraucēju. Protams, arī sportistu kaislīgākie atbalstītāji – viņu ģimenes – Smiltenē pavadīja dažādu aktivitāšu piepildītu dienu. Arī “Zaļā josta” šajā maratona posmā bija sastopama dažādās izpausmēs – gan ar aktīvām spēlēm, gan Ezi Jostiņu, gan arī atkritumu tvertnēm, lai palīdzētu aizvadīt katru maratona posmu videi draudzīgāk, neatstājot aiz sevis atkritumus.

Visas dienas garumā interesentiem bija iespēja iegūt daudz jaunu zināšanu par vides saglabāšanu un atkritumu šķirošanu ļoti atraktīvā veidā – spēlējot “Zaļā josta” spēli par atkritumu šķirošanu. Spēle jau pulcē ekspertus, kas tajā aktīvi piedalās visas sezonas garumā, bet, protams, arī nepieredzējušākie maratona apmeklētāji izrāda lielu interesi par to. Bērni kopā ar saviem vecākiem aktīvi piedalās spēlē, ne tikai pārbaudot savas zināšanas, bet arī iegūstot jaunu informāciju par to, kā pareizi šķirot atkritumus, lai būtu pēc iespējas videi draudzīgāki ikdienā. Par katru izspēlēto spēli dalībniekiem tiek dāvinātas nelielas balvas no “Zaļā josta”, kurās ietverta informācija par to, ko nozīmē dzīvot videi draudzīgāk ik dienas, kā arī paskaidrots, cik vienkārši tas ir.

“Zaļā josta” galvenais talismans Ezis Jostiņš nu jau Vivus.lv MTB Maratonā ir tikpat gaidīts, cik pats CIDO Bērnu brauciens. Mazākie sportisti jau zina, ka pirms saviem startiem ir jāiesildās kopā ar Jostiņu, izpildot dažus vienkāršus vingrinājumus un baudot kopā būšanas prieku ar saviem sāncenšiem. Tāpat nozīmīga loma ir Jostiņa atbalstam kā startā, tā finišā, kur katram sacensību dalībniekam tiek sniegts uzmundrinājums. Jostiņš nav tikai sportists – viņš arī bērniem stāsta, kā pareizi izmest tukšos dzērienu un uzkodu iepakojumus, vispirms tos saplacinot un pēc tam ievietojot tos konteineros, nevis nometot zemē.

 

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons sadarbību turpinās arī:

5. augustā Cēsīs

8. septembrī Apē/Vastse-Roosa (EE)