Jaunumi 2018 /

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons noslēdz sezonu gleznainajā Vastse-Roosa

Atpakaļ

8. septembrī Vivus.lv MTB Maratona seriāls aizvadīja pēdējo posmu Apes tuvumā esošajā Igaunijas pilsētiņā Vastse-Roosa. Šis posms bija īpašs gan maratona organizatoriem, gan dalībniekiem, jo pirmo reizi vēsturē tika piedāvāta un izbraukta 100 km maratona distance, ar kuru organizatori godāja mūsu valsts simtgadi. Iespaidīgais distances garums gan nebiedēja maratona uzcītīgos cienītājus – 100 km distanci veica vairāk nekā 300 dalībnieku. Protams, neizpalika arī pārējās, jau ierasta garuma distances, un CIDO Bērnu brauciens.

“Zaļā josta” visas dienas garumā bija klāt ģimeniskajā pasākumā, gan rūpējoties par vides tīrību, gan piedāvājot interesantas, vides izglītību veicinošas aktivitātes. “Zaļā josta” konteineri maratona norises vietā palīdzēja atgādināt visiem, ka atkritumi ir nevis jāmet zemē, bet jāievieto konteineros. Par vides izglītības veicināšanu “Zaļā josta” rūpējās ar divām atraktīvām atkritumu šķirošanas spēlēm, no kurām viena kļuvusi jau apmeklētāju iecienīta un iemīļota, savukārt otra tika piedāvāta interesentiem pirmo reizi. Abas spēles visas dienas garumā spēlēja gan bērni, gan viņu vecāki, uzzinot daudz jauna par atkritumu pareizu šķirošanu, kā arī balvā saņemot informatīvus materiālus par vides izglītību, vides ilgtspēju un vienkāršiem pasākumiem, ko visi varam ievērot ik dienas, lai saglabātu mums apkārt esošo skaistumu.

CIDO Bērnu brauciena lielākā zvaigzne nemainīgi bija Ezis Jostiņš, kurš bērniem palīdzēja iesildīties pirms nopietnajiem startiem, kā arī mudināja bērnus nemest zemē savus tukšos dzērienu un uzkodu iepakojumus, bet gan ievietot tos atkritumu tvertnēs. Ezis savu popularitāti saglabā jau vairāku gadu garumā, gan esot mazāko sportistu atbalsts pirms starta un finišā, gan atgādinot par tik svarīgo vides saglabāšanu.

           

Vivus.lv MTB Maratona organizatori vēlas pateikties “Zaļā josta” par vēl vienu lieliski aizvadītu sezonu, rūpēm par dabu katrā maratona posmā un atraktīvu pienesumu vides izglītības veicināšanā! Uz tikšanos nākamajā, 2019. gada sezonā!