Jaunumi 2016 /

„Zaļā josta” un Vivus.lv MTB maratons noslēdz veiksmīgu sadarbības sezonu

Atpakaļ

10. septembrī Igaunijas pilsētā Vastse-Roosa norisinājās pēdējais Vivus.lv MTB maratons 10. jubilejas sezonas posms. Blakus sportiskajām aktivitātēm un sezonas noslēguma spriedzei, kā ierasts, bija pieejams plašs aktivitāšu klāsts visai ģimenei. Viena no dienas centrālajām aktivitātēm bija jau par tradīciju kļuvusī iesildīšanās LIMPO Bērnu braucienam kopā ar „Zaļā josta” talismanu Ezi Jostiņu. Tāpat „Zaļā josta” piedāvāja arī aizraujošu spēli mazajiem censoņiem par atkritumu šķirošanu, kurā piedalījās ļoti liels skaits bērnu.

Maratona jubilejas sezonā sadarbība ar „Zaļā josta” tikusi pilnveidota ar dažādiem jauninājumiem. Galvenais un redzamākais no tiem ir bērnu vingrošana pirms sacīkstēm kopā ar Ezi. Sezonas laikā Jostiņš arī pirms vai pēc vingrošanas stāstīja bērniem par to, kā pareizi rīkoties sacensību laikā ar iztukšotajām limonādes bundžām, ūdens pudelēm vai batoniņu iepakojumiem, aicinot bērnus nemest atkritumus zemē, bet ievietot tos atkritumu urnās vai, vēl labāk, šķirot atkritumus, kur tas iespējams. Bērnu atsaucība bija ievērojama, par pierādījumu tam kalpo fakts, ka pēc bērnu braucieniem trases bija tīras, nekur nebija manāms neviens izlietota batoniņa iepakojums vai izdzerta ūdens pudele.

Paralēli sacensībām norisinājās arī atkritumu šķirošanas spēles. Šajā sezonā dažādos posmos tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kas lika bērniem saglabāt interesi par tām visas sezonas garumā. Pieprasītākā no tām jau otro sezonu izrādījās spēle, kurā jāmet bumbiņas ar atkritumu nosaukumiem atbilstošā kastē. Bērni nekautrējās arī uzdot jautājumus par to, kāpēc nepieciešama atkritumu šķirošana un kā pareizāk to darīt, tāpat arī bērnu vecāki izrādīja lielu interesi par šiem procesiem un priecājās par pieejamiem izdales materiāliem ar dažādiem ieteikumiem apkārtējās vides labsajūtas uzturēšanai.

Kopumā varam teikt, ka vides izglītība Vivus.lv MTB maratona posmos tiek nodrošināta galvenokārt pateicoties „Zaļā josta” sagādātajām spēlēm un ezītim. Priecājoties par veiksmīgi aizvadīto gadu, jau lūkojamies nākotnē ar jaunām idejām, kā arvien ieinteresēt visu ģimeni vides izglītības jautājumos.