Jaunumi 2014 /

„Zaļā josta” un „Vivus.lv MTB maratons” sadarbība turpinās VIII Cēsu Velomaratonā, mācot dalībniekiem šķirot atkritumus

Atpakaļ

Svētdien, 17. augustā, Cēsīs norisinājās „VIII Cēsu Velomaratons”, kas vienlaikus bija arī Vivus.lv MTB maratona piektais posms. Savās mājās nekādas cerības citiem neatstāja un par dubultuzvaru parūpējās vietējie sportisi – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms no komandas ZZK. Padarot velomaratona norisi vēl videi draudzīgāku, brīvajos brīžos dalībnieki tika aicināti iesaistīties “Zaļā josta” atkritumu šķirošanas spēlē.

Šis bijas īpašs posms, jo, sacensību centrs bija iekārtots Cēsu pils dārzā, kas kopā ar viduslaiku atrakcijām un aktivitātēm piešķīra pasākumam īpašu auru. „LIMPO Bērnu brauciens” pirmo reizi vijās pa Cēsu vecpilsētas ielām un bija aizraujošs gan braucējiem, gan līdzjutējiem.

„Zaļā josta” aktivitātes un vides izglītības spēle nemainīgi guva ļoti lielu atsaucību tieši no jaunākajiem maratona dalībniekiem. Lielu interesi izraisīja atkritumu šķirošanas spēle, kuras ietvaros bija ne tikai jāizlemj, kādi atkritumi nonāk kurā konteinerā, bet arī jātrāpa bumbiņa pareizajā kastē. Bērni spēli vēlējās atkārtot pat vairākkārt, un gan paši, gan viņu vecāki ar lielu interesi un atzinību novērtēja informatīvos izdales materiālus par atkritumu šķirošanu, lai turpmāk tā nesagādātu nekādas problēmas.

„Zaļā josta” aktivitātes paredzētas arī nākamajā, noslēdzošajā „Vivus.lv MTB maratons” posmā 13. septembrī Baldonē, Riekstukalnā.