Jaunumi 2013 /

Zaļā josta un ZAAO Cēsu pilsētas svētkos informēs iedzīvotājus par atkritumu šķirošanu pilsētā

Atpakaļ

Šo sestdien, 27. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku ietvaros aktīvi darbosies SIA „Zaļā josta” un SIA „ZAAO”, atgādinot pilsētas svētku apmeklētājiem par atkritumu šķirošanas nepieciešamību gan šādos masu pasākumos, gan arī ikdienā. Abu organizāciju pārstāvji informēs par pilsētā ierīkotajām atkritumu šķirošanas vietām – EKO punktiem un EKO laukumiem, skaidrojot, kādi atkritumi ir piemēroti otrreizējai pārstrādei.

Dabas draugs Ezītis Jostiņš no SIA „Zaļā josta” kopā ar „ZAAO” pārstāvjiem darbosies 27. jūlijā no plkst. 12.30 līdz 15.30 un būs sastopami galvenajās svētku norises vietās Cēsu pilsētā. Uz tikšanos ar organizāciju pārstāvjiem īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Kamēr jaunākajiem svētku viesiem būs iespēja aprunāties ar Ezīti Jostiņu, pārējie varēs saņemt izsmeļošu informāciju par atkritumu šķirošanu.

Ieceri uzrunāt Cēsu pilsētas svētku apmeklētājus skaidro SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa: „Pilsētas svētkos neizbēgami rodas dažādi iepakojuma atkritumi – tukšas stikla un plastmasas pudeles, maisiņi, papīriņi un citas lietas, kas ir piemērotas otrreizējai pārstrādei. Tāpēc uzskatām, ka ir svarīgi svētku vietā pievērst īpašu uzmanību atkritumu šķirošanai, lai svētku norise neradītu slogu videi. Sašķirojot atkritumus un izmetot tos attiecīgajā dalītās vākšanas konteinerā, tiek patērēts pavisam neliels laiks, taču rezultātā ikviens no mums var parūpēties, lai atkritumi pārtaptu vērtīgās otrreizējās izejvielās, piešķirot tiem jaunu pielietojumu.”

„ZAAO” izsaka pateicību cēsniekiem, kuri jau aktīvi šķiro atkritumus, piemēram, no 15 „ZAAO” darbības teritorijā esošajiem EKO laukumiem, Cēsu Lapsas ielas laukums ir pats apmeklētākais, šī gada pirmajā pusgadā vidēji ap 858 apmeklētājiem mēnesī (salīdzinoši sliktāk apmeklētajos EKO laukumos citviet Ziemeļvidzemē ir ap 100 apmeklētāju mēnesī). „ZAAO” atgādina, ka pilsētā pieejami PET konteineri un EKO punkti ar konteineriem pudeļu un burku stiklam un konteineriem papīram, metālam un plastmasai. Izmest šķirotos atkritumus minētajos konteineros drīkst ikviens iedzīvotājs un pilsētas viesis.