Jaunumi 2021 /

“Zaļā josta” uz vides izglītības spēlēm pulcē Ventspils pilsētas svētku apmeklētājus

Atpakaļ

Sestdien, 2021. gada 7. augustā, norisinājās Ventspils pilsētas 731. gada dienas pilsētas svētki, kas aicināja ikvienu iedzīvotāji no visas Latvijas izbaudīt svētku noskaņu, vienlaikus iesaistoties videi draudzīgās aktivitātēs un uzlabojot savas atkritumu šķirošanas iemaņas.

Pilsētas svētku ietvaros Rātslaukumā norisinājās “Grāmatu svētki”, kuros piedalījās arī “Zaļā josta”. Lai stāstītu Ventspils iedzīvotajiem un pilsētas viesiem par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un veicinātu sabiedrības atkritumu šķirošanas paradumus, “Zaļā josta” svētku viesus pulcēja uz dažādām vides izglītības spēlēm – labirints, “Atrodi lieko”, “Šķirošanas spēle” visai ģimenei kopā ar sadarbības partneriem PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, pie kura varēja izspēlēt lielo cirku. Papildu vides izglītības izklaidējošai programmai visai ģimenei, “Zaļā josta” eksperti sniedza konsultācijas par korektu atkritumu šķirošanu, atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem, kā arī izglītoja apmeklētājus atkritumu šķirošanas nepieciešamībā. Gan izvēlētā vides izglītības spēļu programma, gan arī ekspertu konsultācijas izglītoja apmeklētājus par sekojošām tēmām:

  • Izlietotā iepakojuma šķirošana un pārstrāde;
  • Videi kaitīgu preču šķirošana un utilizācijas iespējas;
  • Nolietoto elektroiekārtu šķirošana un nodošana pārstrādei;
  • Bioloģiski norādāmo atkritumu šķirošana;
  • Tekstilatkritumu utilizācija;
  • Atkritumu neradīšanas iespējas;
  • Korekta atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras lietošana.

Pasākums guva plašu apmeklētāju interesei. “Zaļā josta” telti apmeklēja, vides izglītības spēlēs iesaistījās un ar “Zaļā josta” ekspertiem konsultējās kopumā aptuveni 120 personas.

“Pasākums bija ļoti aizraujošs un pulcēja daudz interesentu, kuri varēja izbaudīt pilsētas svētkus. Mēs bijām ļoti apmierināti ar aktivitātēm “Zaļā josta” teltī, jo bērni ar vecākiem labprāt nāca spēlēt dažādas vides izglītības spēles par atkritumu šķirošanu, kā arī saņēmām neskaitāmus jautājumus par atkritumu apsaimniekošanas tēmu, kas parāda, ka sabiedrība vēlas šķirot atkritumus un grib zināt, kā to darīt pareizi.  Ļoti interesanti bija redzēt iedzīvotāju prasmes un zināšanas atkritumu šķirošanā, kuras viņi papildināja mūsu teltī” komentē “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Kristīne Mamontova.

“SIA „Zaļā josta” ar izglītojošu programmu un spēlēm par atkritumu šķirošanu ļoti labi iekļāvās Ventspils Pilsētas svētkos 7.augustā Europe Direct Ventspils organizētajā pasākumā par vienu no Eiropas politikas prioritātēm “Zaļais kurss”, rosinot svētku apmeklētājus ikdienā padomāt par to, kā ikviens, šķirojot atkritumus, kas neprasa nedz daudz laika, nedz arī kādus speciālus resursus, var dot savu pienesumu vides saudzēšanai. Izspēlējot spēles, tās dalībnieki uzzināja, kā pareizi šķirojami atkritumi, lai sasniegtu galveno mērķi- no atkritumiem  atdalīt otrreiz pārstrādājamos materiālus. Apmeklētāju interese un azarts dod pārliecību, ka iegūtās zināšanas kļūs par paradumu un tiks izmantotas ikdienā,” min Vija Baško, Ventspils bibliotēkas direktores vietniece.

Grāmatu svētkos papildu “Zaļā josta” aktivitātēm Ventspils bibliotēka piedāvāja dažādas aktivitātes. Radošajās darbnīcās apmeklētāji varēja veidot “garšīgās” dzejoļu kartītes un origami tauriņus – grāmatzīmes, kā arī saņemt komplektiņus grāmatzīmes pagatavošanai mājas apstākļos.  Ventspils Augstskolas bibliotēkā varēja piedzīvot izlaušanās spēli, dažādas radošas darbnīcas, kā piemēram, “Augu nospiedumi mālā”.