Jaunumi 2017 /

„Zaļā josta“ vada vieslekciju un māca šķirot atkritumus Valsts Bioloģijas olimpiādes ietvaros

Atpakaļ

Latvijas Universitātes  (LU) Bioloģijas fakultātē no 25. līdz 27. janvārim norisinās 39. Valsts Bioloģijas olimpiāde. Olimpiādi rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes mācībspēkiem un studentu pašpārvaldi. Šogad olimpiādē piedalās 154  labākie 9., 10., 11., un 12., klašu jaunie biologi no visas Latvijas.

Olimpiādes ietvaros „Zaļā josta“ iepazīstina skolēnus ar jaunākajiem vides izglītības materiāliem, demonstrē īsfilmas par pareizas atkritumu šķirošanas pamatprinipiem, kā arī vada vieslekciju pedagogiem, mācot pareizi šķirot atkritumus un apzinoties mūsu katra ieguldījumu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas sekmīgā funkcionēšanā.

Sacensību pirmā diena veltīta teorētisko uzdevumu risināšanai, otrā – laboratorijas darbiem, bet trešā – meistarklasēm un uzvarētāju apbalvošanai. Papildus zināšanu un prasmju pārbaudēm bioloģijā, olimpiādes dalībnieki varēs piedalīties galda spēļu vakarā (rīko LU Bioloģijas fakultātes  studentu pašpārvalde), kā arī apmeklēt lekcijas un nodarbības par medicīnas ģenētiku, paleontoloģiju, ihtioloģiju, slodzes fizioloģiju, populāciju ģenētiku un garšas uztveri.

Olimpiādes uzvarētāji 10., 11. un 12. klašu grupās piedalīsies papildus konkursā, kurā tiks atlasīti četri labākie, kas pārstāvēs Latviju Starptautiskajā Bioloģijas Olimpiādē. Šogad tā notiks Varvikā (University of Warwick), Lielbritānijā no 23. līdz 30. jūlijam (http://ibo2017.org). Visi valsts Bioloģijas Olimpiādes uzvarētāji 10., 11. un 12. klašu grupās iegūst būtiskas priekšrocības iestāšanās konkursā LU Bioloģijas fakultātē.

Šī un iepriekšējo gadu olimpiāžu rezultāti un uzdevumi būs pieejami olimpiādes tīmekļa vietnē http://skolas.lu.lv/biologija.

Vissvaigākie Valsts Bioloģijas olimpiādes jaunumi būs redzami Facebook notikuma lapā Latvijas Valsts Bioloģijas olimpiāde 2017.

Olimpiāde tiek rīkota ar projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (proj. Nr. 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros.

Šogad olimpiādi atbalsta SIA Adrona, SIA Bauskas alus, SIA Medilink, SIA Zaļā josta, A/S Latvijas valsts meži, BIOR, Emīlijas bišu vasks, SIA Brain Games, Birzi.lv, A/S Rīgas piena kombināts, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, L`Oreal Baltic, SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta.