Jaunumi 2024 /

Zaļā josta viesojas ar vieslekciju par pareizu atkritumu šķirošanu AS Grindeks

Atpakaļ

2024.gada 4.aprīlī ražotāja atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune viesojās uzņēmumā AS “Grindeks” ar informatīvu vieslekciju par atkritumu šķirošanas nepieciešamību “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi? Atkritumi kā resursi”

Pasākuma mērķis bija  izglītot uzņēmuma darbiniekus un paplašināt viņu zināšanas par atkritumu šķirošanu, sniegt ieskatu aktualitātēs atkritumu apsaimniekošanas jomā Latvijā, sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

– Kāpēc atkritumu šķirošana ir būtiska;
– Kāpēc ir svarīgi samazināt atkritumu daudzumu, šķirot un pārstrādāt atkritumus;
– Atkritumu apsaimniekošanas valsts stratēģija;
– Kā pareizi šķirot un utilizēt izlietotā iepakojuma atkritumus;
– Kā pareizi šķirot un utilizēt videi kaitīgo preču atkritumus;
– Kā pareizi šķirot un utilizēt nolietotās elektroiekārtas;
– Kā rīkoties ar tekstilatkritumiem;
– Bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas iespējas;
– Sadzīves bīstamo atkritumu utilizācija;
– Kur sameklēt sev tuvāko šķiroto atkritumu nodošanas vietu.

Pasākuma laikā vairāk kā 106 uzņēmuma darbinieki no dažādām struktūrvienībām tika izglītoti pareizā šķirošanā. SIA “Zaļā josta” vides izglītības vadītāja Aija Caune dalījās pieredzē un piemēros, kā iedzīvotāji var rīkoties atbildīgi, šķirojot atkritumus.

Vieslekcijas noslēgumā darbinieki pārbaudīja savas iegūtās zināšanas atkritumu šķirošanas meistarklasē, kā arī iesaistījās aktīvā diskusijā, kuras laikā tika skaidroti visi neskaidrie jautājumi saistībā ar pareizu atkritumu šķirošanu.  

AS Grindeks ir vadošais zāļu ražotājs Baltijas valstīs, kas ikdienā ražo  medikamentus, kas ārstē sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas, onkoloģiskās, diabēta un ādas slimības. AS Grindeks mērķis ir ne tikai uzlabot cilvēku dzīvi un padarīt veselības risinājumus pieejamus mūsu pacientiem, bet arī rūpēties par vidi un ilgtspēju.