Jaunumi 2022 /

“Zaļā josta” viesojas Jelgavā, mācot Zemgales reģiona iedzīvotājiem pareizi šķirot atkritumus un rūpēties par vidi

Atpakaļ

2022. gada 12. janvārī “Zaļā josta” eksperte Laima Kubliņa viesojās Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, uzstājoties ar lekciju “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi? Pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipi”. Pasākums tika rīkots ar mērķi Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra apmeklētājiem veicināt izpratni par atkritumu šķirošanas būtību, nozīmi, kā arī uzlabot atkritumu šķirošanas iemaņas. Pasākumā pulcējās pašvaldības un privātu uzņēmumu pārstāvji, kas lekcijas laikā gūtās zināšanas tālāk plāno izmantot, attīstot atkritumu šķirošanas sistēmas pilnveidi savās darba vietās.

Pēc lekcijas dalībnieki pulcējās uz diskusijām par atkritumu apsaimniekošanas tēmu. Tajās L. Kubliņa sniedza atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, kā arī sniedza padziļinātāku skaidrojumu par nozares aktualitātēm, piemēram, dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu un jaunumiem saistošajos normatīvajos aktos.

“Esmu gandarīta par pasākuma rezultātiem, jo visi lekcijas apmeklētāji bija patiesi ieinteresēti iegūtās zināšanas atkritumu apsaimniekošanas jomā integrēt savās darba vietās, kā arī uzdotie jautājumi no dalībnieku puses apliecināja, ka šī tēma ir nozīmīga un aktuāla,” norāda L. Kubliņa.