Jaunumi 2016 /

“Zaļā josta” viesojās Mārupes vidusskolā

Atpakaļ

2016.gada 31.oktobrī “Zaļā josta” pārstāvji viesojās Mārupes vidusskolā un vadīja lekcijas par vides aizsardzību un pareizu atkritumu šķirošanu. Sarunas par dabas aizsardzību notika dzīvespriecīgā un brīvā gaisotnē.

Nodarbības apmeklēja vairāk kā 120 otro klašu audzēkņi. Nodarbību mērķis bija neformālā veidā mācīt un attīstīt skolēnos izpratni, ka katrs no mums ar pareizu rīcību ikdienā var samazināt vides piesārņošanu ar pašu radītiem atkritumiem, veicinot dažādu resursu efektīvu lietošanu un pārstrādi kā skolā, tā ģimenē.

Skolēni tika iepazīstināti ar atkritumu veidiem, kas rodas mājsaimniecībās, to ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, ja netiek pareizi apsaimniekoti, kā arī par iespēju taupīt dabas resursus, ja atkritumus šķirojam un nododam pārstrādei.

Tā kā Mārupes vidusskolas audzēkņi aktīvi piedalās arī “Zaļā josta” izsludinātajā Izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, īpaša uzmanība tika veltīta informācijai par to kāpēc un kā pareizi vākt izlietotās baterijas un skaidrota to ietekme uz vidi un cilvēka veselību.