Jaunumi 2012 /

„Zaļās jostas EKO pietura” Rīgas svētku ietvaros pulcē lielus un mazus vides draugus

Atpakaļ

Aizvadītajā nedēļas nogalē Mežaparkā Rīgas svētku ietvaros bija iespēja piestāt „Zaļās jostas EKO pieturā”, iesaistoties radošajās darbnīcās un vides izglītības spēlēs. Pasākumu rīkoja SIA „Zaļā josta”, aicinot Rīgas svētku apmeklētājus pievērst uzmanību vienkāršiem veidiem, kā mazināt mūsu ietekmi uz vidi un dzīvot videi draudzīgāk. Ar radošu aktivitāšu palīdzību SIA „Zaļā josta” pārstāvji mācīja apmeklētājus pareizi šķirot atkritumus, izaicinot uz dueli ar Šķiromānu Zigi, mācot atpazīt EKO marķējumus uz preču iepakojuma, iesaistīties auduma maisiņu apgleznošanas radošajā darbnīcā, kā arī sniedza idejas videi draudzīgam dzīvesveidam, taupot resursus.

Īpaši lielu atsaucību guva atkritumu šķirošanas spēle – Šķiromāns Zigis, uz kuru aicināja dabas draugs Ezītis Jostiņš. Spēles galvenais uzdevums bija vienas minūtes laikā sašķirot pēc iespējas vairāk tukšu PET pudeļu. Spēlē savas šķirošanas iemaņas izmēģināja gan mazie svētku dalībnieki, gan arī viņu vecāki. Kā atzina Purvciema iedzīvotāja Mārīte, tad mājās atkritumus šķiro katru dienu, taču ar spēles palīdzību uzzinājusi, ka daudzas lietas, kas iepriekš izmestas ar sadzīves atkritumiem, patiesībā iespējams nodot otrreizējai pārstrādei.

Divu dienu garumā tika piedāvāta radošā darbnīca – auduma maisiņu apgleznošana – liels vai mazs svētku apmeklētājs tika aicināts radīt pats savu videi draudzīgu auduma maisiņu, ar kuru turpmāk doties iepirkties, tādējādi atsakoties no plastmasas maisiņu pārmērīgas lietošanas.

Kamēr mazie pasākuma apmeklētāji darbojās radošajās darbnīcās vai steidzās iepazīties ar Ezīti Jostiņu, vecāki piedalījās spēlē par EKO marķējumu atpazīšanu uz preču iepakojuma. Kā secināja paši spēles dalībnieki, šī spēle ļāvusi viņiem uzzināt daudz jauna par EKO marķējumu nozīmi un tajos ietverto informāciju un turpmāk pievērsīs marķējumam daudz lielāku uzmanību. Daudzi apmeklētāji atzina, ka EKO marķējums ietver daudz vērtīgas informācijas un cik patiesībā daudz mēs varam uzzināt par preci, ja iedziļināmies tajos.

SIA „Zaļā josta” izsaka pateicību visiem pasākuma apmeklētājiem un organizatoriem, un ceram uz sadarbību arī turpmāk!