Jaunumi 2015 /

Zaļās jostas pilotprojektā bērni un jaunieši savākuši 150 tonnas nolietotās elektrotehnikas

Atpakaļ

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru pirmoreiz organizēja nolietoto sadzīves elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursu. Konkursā piedalījās 126 izglītības iestādes no visiem reģioniem un otrreizējai pārstrādei nodeva 154 tonnas 436kg nolietotās sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas, kā piemēram, televizors, radioaparāts, dators, ledusskapis un citas virtuves elektriskās ierīces un iekārtas var saturēt virkni bīstamas ķīmiskas vielas un toksīnus. Izmetot šos priekšmetus kopā ar sadzīves atkritumiem vai izmetot, kur pagadās, dažādu ārējo vides faktoru iedarbības rezultātā, metālu savienojumi var sākt sadalīties un kaitīgās vielas var nonākt augsnē, gruntsūdeņos un vēlāk – cilvēka organismā, radot patoloģiskas izmaiņas atsevišķu orgānu darbībā, izraisot ļaundabīgos audzējus un dažādas mutācijas, kas var ietekmēt nākamās paaudzes.

Ņemot vērā, ka daudzos reģionos vēl joprojām nav attīstīta pietiekama infrastruktūra nolietotās elektrotehnikas nodošanai, tad “Zaļā josta” organizētais konkurss deva iespēju daudziem Latvijas iedzīvotājiem atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas. “Zaļā josta” izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, to audzēkņiem, viņu vecākiem, draugiem un citiem konkursa dalībnieku atbalstītājiem, kuras piedalījās konkursā, tādējādi samazinot iespējamo potenciālo vides piesārņojumu ar kaitīgām vielām.

Visvairāk savākušas un nodevušas pārstrādei sekojošas izglītības iestādes:

Kruķu pamatskola (Tiskādu vidusskolas struktūrvienība) – 5.284 tonnas

Liepājas Ezerkrasta sākumskola – 4,575 tonnas

Vidrižu pamatskola – 4.498 tonnas

Balvā ekskursija “Viena diena Ventspilī”. Programmā: pilsētas apskate gida pavadībā, Ventspils Jaunrades nama Planetārija un observatorijas apmeklējums; interaktīvā Kurzemes Democentra apmeklējums un nodarbības; Ventspils Piedzīvojumu parka apmeklējums (sešu atrakciju komplekts). Galveno balvu nodrošina SIA “Zaļā josta”, SIA Olimpiskais centrs “Ventspils”, Kurzemes Democentrs un Ventspils Jaunrades nams.

Savukārt, veicināšanas balvu nodrošina SIA “Skrīveru Saldumi” ekskursija “Skrīveru Saldumos”. Īpašo simpātiju balvu nodrošina SIA “Šokolādes muzejs” ekskursija, meistarklase, degustācija un citi vērtīgi pārsteigumi un to saņem Palsmanes speciālā internātpamatskola, kura nodevusi 4.061 tonnas elektrotehnikas.

Visi pārējie konkursa dalībnieki sakrātos PUNKTUS par nodotajiem elektro kilogramiem atbilstoši konkursa nolikumam varēs apmainīt pret īpašām DĀVANĀM vai Dāvanu kartēm. (DĀVANU sarakstu skatīt konkursa nolikuma pielikumā Nr.1)

Konkursa rīkotāji izsaka lielu pateicību visiem konkursa atbalstītājiem un sadarbības partneriem par balvu fonda nodrošināšanu visiem konkursu dalībniekiem, tādējādi veicinot atkritumu pārstrādi atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

“Zaļā josta” aicina visus konkursa dalībniekus, atbalstītājus un sadarbības partnerus uz konkursa noslēguma pasākumu festivālu “Tīrai Latvijai” š.g. 24.maijā Siguldā, Svētku laukumā sadarbībā ar Siguldas novada domi.

Festivāla ietvaros tradicionāli notiks koncerts ar Ralfa Eilanda uzstāšanos, kas kopā ar bērnu un jauniešu vokālo ansambli “Kolibri” dziedās arī vairākas, pasākuma saturiskajam kontekstam atbilstošas dziesmas no Jāņa Lūsēna koncertizrādes “Manas mājas zvēru dārzs”, kā arī uzstāsies jauniešu iemīļotā grupa “MUSIQQ”.

Neiztrūkstoši, ik gadus, festivālā piedalīsies vairāk kā 40 dažādas zaļās un vides biedrības, uzņēmumi un iestādes, kas piedāvās pasākuma apmeklētājiem visas dienas garumā dažādas izziņas un radošās darbnīcas.

Uz tikšanos festivālā! 

KOPĒJO REZULTĀTU TABULA