Jaunumi 2018 /

Zaļās jostas Vides svētkos pulcēsies Latvijas zaļākās organizācijas un čaklākie atkritumu šķirotāji

Atpakaļ

Šo piektdien, 25. maijā, Tērvetes dabas parka jaunajā daļā Kurbada zeme norisināsies ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Sveicot Latvijas čaklākos izlietoto bateriju un makulatūras vācējus, pasākumā ar daudzveidīgu vides izglītības aktivitāšu programmu darbosies Latvijas vadošās vides organizācijas un dabas draugi. Pasākums tiek rīkots Latvijas Meža dienu ietvaros, īpaši akcentējot meža bagātību un daudzveidības izziņu tematika.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI norisināsies š.g. 25. maijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00 LVM dabas parka Tērvetē jaunajā daļā Kurbada zeme. Pasākums orientēts uz skolu auditoriju, kā arī ģimenēm ar bērniem.

Pasākumā vienuviet ar plašu vides izglītības programmu dažādām vecuma grupām piedalīsies vairāk nekā 80 dažādas meža un vides organizācijas, uzņēmumi un institūcijas. Vienlaikus ar radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus no plkst. 12:00 ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Agnese Rakovska, Miks Dukurs un citi mūziķi. Ieeja pasākumā bez maksas.

Svētku laikā tiks sumināti “Zaļā josta” izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” uzvarētāji, kas visa aizvadītā mācību gada ietvaros snieguši nozīmīgu ieguldījumu tīrākas vides veidošanā, dabas resursu taupīšanā un atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstībā visā valsts mērogā.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir īpaši orientēti uz zaļa, ilgtspējīga, dabai un cilvēkam draudzīga dzīvesveida popularizēšanu, tāpēc to ietvaros ikviena aktivitāte ir rūpīgi pārdomāta un vērsta uz šī mērķa piepildīšanu. Tādēļ visas dienas garumā paralēli pasākuma centrālajai daļai apmeklētājus gaidīs vairāki desmiti dažādu izziņas un radošo darbnīcu, paraugdemonstrējumu un sportisku aktivitāšu, kā arī norisināsies pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu demonstrācijas.

Ar dažādu spēļu starpniecību pareizi šķirot atkritumus mācīs “Zaļā josta” un SIA “Clean R”. “Zaļā josta” stendā bērni varēs tikties ar Šķiromānu Zigi un kopā ar Ezīti Jostiņu pārbaudīt iemaņas PET pudeļu un citu atkritumu šķirošanas veiklībā. Piedāvājot daudzveidīgu vides izglītības spēļu klāstu, “Zaļā josta” pārstāvji mācīs pareizi šķirot atkritumus, rūpēties par vidi, izzināt dažādu atkritumu veidu ietekmi uz vidi un sadalīšanos dabā, kā arī iepazīt eko marķējumus uz preču iepakojuma. Bet SIA “Clean R” kopā ar talismanu Skudru informēs par pareizu rīcību ar atkritumiem.

Par Latvijas dabas bagātības noslēpumu izzināšanu Svētkos gādās vairākas darbnīcas, piemēram, Dabas aizsardzības pārvalde praksē demonstrēs, ka mežs ir mājas ļoti daudzām dīvām radībām un iepazīstinās ar meža ekosistēmu.

Par vides mākslas izziņu un burvību rūpēsies stikla pūšanas meistari no Ventspils “IK Raena”, demonstrējot savas amata prasmes un palīdzot apmeklētājiem izveidot sev mazu stikla mīļlietiņu. Bet prātu palauzīt kā liels, tā arī mazs varēs skolas spēļu darbnīcās “Muzle” un “Domātājs”, un izzinot “Zvaigzne ABC” plašo literatūras klāstu.

Amigo svētku teltī tiks gaidīti gan lieli, gan mazi, lai piedalītos kopīgās aktivitātēs kopā ar iemīļoto Amigo tēlu – robotiņu. Ikviens varēs izpildīt īpašo robotiņa testu, pārbaudīt savas muzikālās zināšanas, kā arī aktīvi līdzdarboties vēl daudz citās aktivitātēs. Telts apmeklētājiem un aktivitāšu dalībniekiem Amigo būs  parūpējies arī par uzmundrinošām balvām.

Par jautrām izklaidēm svētkos gādās izklaides parks “Avārijas Brigāde”, piedāvājot aizraujošas aktivitātes bērniem. “Avārijas Brigādes” stendā varēs satikt dinozauru, jautros AB cilvēciņus, kas aicinās uz riņķu spēli, būs iespēja piedalīties sejiņu apgleznošanā un izzināt bišu stropa dzīvi.

Ik gadu “Zaļā josta”, rīkojot ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKUS, tam pievieno kādu virsuzdevumu vai tematisko ievirzi. Tā kā šajā gadā svētki notiek ciešā sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” un notiek Latvijas Meža dienu ietvaros, tad šīs dienas virsuzdevums būs īpaši akcentēt meža tematiku visplašākajā tās iespējamībā.

Par īpašām dāvanām un pozitīviem pārsteigumiem svētkos gādās Rīgas Zooloģiskais dārzs, Līgatnes Dabas takas, AS “BAO”, SIA “Pilsētvides serviss”, Latvijas Dabas muzejs, AS “Latvijas valsts meži”, Amigo, SIA “Lāči”, “Elektrum” Energoefektivitātes centrs un “Šokolādes Muzejs Pūrē”.