Jaunumi 2011 /

Zaļās Lieldienu radošās darbnīcas

Atpakaļ

Pēc aizvadīto Ziemassvētku radošo darbnīcu „Jauna elpa” dalībnieku un to interesentu, kas nepaspēja šīs darbnīcas apmeklēt, vairākkārtēja lūguma, SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar inovāciju izglītības centru „Ideja” izstrādājusi tematisku turpinājumu – Zaļās Lieldienu radošās darbnīcas. Lieldienu radošajās darbnīcās aicināts piedalīties ikviens, neatkarīgi no vecuma vai sagatavotības pakāpes, kas vēlas iemācīties no nevajadzīgām lietām un otrreizējiem resursiem izgatavot skaistas Lieldienu dekorācijas un dāvanas saviem mīļajiem.

Darbnīcas tiek rīkotas ar mērķi iemācīt to dalībniekiem lietderīgi un ilgtspējīgi izmantot visus viņu rīcībā esošos resursus un rast nevajadzīgām lietām un atgriezumiem praktisku un oriģinālu pielietojumu. Tādējādi tiek taupīti resursi un nauda, kā arī tiek gādāts par vidi, kopīgiem spēkiem mazinot potenciālo radīto atkritumu daudzumu.

Darbnīcu tēmas 

  • Dekoratīvas sedziņas. Dekoratīvas sedziņas, kurām tiek izmantoti nevajadzīga auduma atgriezumi vai jau nelietojami apģērbi vai mājas tekstils, tiek dekorētas pavasara un Lieldienu tematikā, izmantojot tekstilkrāsas un trafaretus, kā arī speciālus flomāsterus.
  • Svētku dekorācijas. Tukšu kartona olu paliktnīšu dekorēšana, pielietojot akrilkrāsas u.c. materiālus.
  • Puķupodi Lieldienu zālītei un vāzītes pūpoliem. Tukšu burku, bundžu, jogurta, krējuma u.c. kārbiņu un trauciņu dekorēšana dekupāžas tehnikā, pielietojot dažādus dekoratīvus papīrus izstrādājuma aplīmēšanai.
  • Olu paliktnīši. Mazo jogurta un Actimel pudelīšu, ka arī citu mazo plastmasas trauciņu dekorēšana dekupāžas tehnikā un apgleznojot ar flomāsteriem; kartona paliktnīšu izveide.
  • Lieldienu kartona dekorācijas. Apsveikuma kartiņu, viesu karšu un telpu dekoru izgatavošana no krāsaina kartona atgriezumiem un tukšiem kartona iepakojumiem.

Nodarbību kalendārais grafiks 

Zaļās Lieldienu radošās darbnīcas norisināsies darbdienu vakaros un sestdienu rītos laika posmā no 2011. gada 16. marta līdz 20. aprīlim. Kopumā paredzētas 15 radošo darbnīcu nodarbības.

Nodarbību norise

Zaļās Lieldienu radošās darbnīcas norisināsies inovāciju izglītības centrā „Ideja” Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 40/1, ieeja no pagalma puses.

Darbnīcas vadīs un otrreizējo izejvielu praktisku pielietojumu pasniegs sertificēta inovāciju izglītības centra „Ideja” pasniedzēja. Radošo darbnīcu nodarbību laikā dalībniekiem tiks nodrošināti visi nepieciešamie materiāli, lai katrs dalībnieks varētu pilnībā izpaust savas radošās spējas un mājās iekrājušās nevajadzīgās lietas pārvērst brīnumskaistā izstrādājumā.

Reģistrācija 

Lai piedalītos radošajās darbnīcās, nepieciešams obligāti reģistrēt savu dalību. Reģistrācija nodarbībām: www.ideja.edu.lv  sadaļā Jaunumi vai zvanot pa tālr.67506453.

Cenas un vecuma ierobežojumi

Zaļās Lieldienu radošās darbnīcas norisinās bez maksas un tajās var piedalīties dalībnieki, kas pārsniedz 7 gadu vecumu. Dalībnieki, kas ir vecumā no 7 līdz 12 gadiem, darbnīcās var piedalīties tikai pieaugošas personas – vecāku, pedagogu – pavadībā.

Darošo darbnīcu nolikums 

Papildus informācija:

Laima Jekšiņa

SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāja

Mūkusalas 41b, Rīga, LV-1004, Latvija

Tālr.: 6 7808294, mob.: 2 6710793, fakss: 6 7808320

E-pasts: laima.jeksina@zalajosta.lv

www.zalajosta.lv

Olga Pekarska

SIA RK „Vilori” Inovāciju izglītības centra „Ideja” projektu vadītāja, pasniedzēja

Kr.Valdemāra 40/1, Rīga, LV-1010, Latvija

Tālr. 6 7506453, mob. 29493720

E-pasts: ideja@ideja.edu.lv

www.ideja.edu.lv