Jaunumi 2009 /

Zemes stundai pieteicies rekordliels dalībnieku skaits!

Atpakaļ

Līdz brīdim, kad 28. martā plkst. 20:30 cilvēki visā pasaulē izslēgs gaismu uz vienu stundu – Zemes stundu, lai simboliski demonstrētu nostāju pret klimata izmaiņām, atlikušas vien dažas dienas. Tomēr jau šobrīd pilsētu skaits, kas apstiprinājušas piedalīšanos akcijā, ir pārsniedzis Zemes stundas organizatoru ambiciozo mērķi. Šobrīd zināms, ka Zemes stundā piedalīsies 1189 pilsētas no 80 pasaules valstīm, plānoto 1000 pilsētu vietā.

Katru dienu pilsētu skaits turpina pieaugt. Līdzās tādām pilsētām kā Londona, Roma, Lasvegasa un Sidneja, arī Rīga, Preiļi, Jelgava, Dobele, Saldus, Aizkraukle, Ventspils, Limbaži, Cēsis un Valka ir unikālā pasākuma norises vietas.

Pasaules Dabas Fonda direktors Uģis Rotbergs atzinīgi novērtē Latvijas pašvaldību atsaucību, norādot uz nepieciešamību atbildīgi un taupīgi apsaimniekot resursus arī ikdienā. „Tādās akcijas kā Zemes stunda ir iespēja visai pasaules sabiedrībai paust savu nostāju pret klimata izmaiņām. Šis gads ir īpaši svarīgs, jo decembrī notiek ANO galotņu tikšanās, kuras laikā tiks izskatīti nozīmīgie jautājumi, kas saistīti ar klimata izmaiņām,” atgādina Rotbergs.

Rīgas mērs Jānis Birks norāda: „Savu apņemšanos apdomīgi rīkoties ar dabas resursiem un domāt ilgtspējīgās kategorijās Rīga nodemonstrēja šī gada februārī, parakstot Eiropas pilsētu mēru paktu, kas paredz samazināt CO2 izmešus pilsētā. Piedaloties Zemes stundā, Rīga vēlreiz apliecina šo gatavību. Šodien daudzi no mums vēlas dzīvot zaļāk – ēst tīrāku pārtiku un dzīvot tīrākā vidē. Pilsētai ir jāspēj sabalansēt attīstība ar iedzīvotāju vēlmēm dzīvot pēc iespējas tīrākā vidē. Zemes stunda ir simbolisks veids kā nodemonstrēt visai pasaulei, ka mums rūp mūsu planētas, mūsu valsts un mūsu pilsētas nākotne!”

 

SIA „Zaļā josta” aicina ikvienu piedalīties Zemes stundā, tādējādi apvienojot spēkus cīņai pret klimata izmaiņām. Vēl nav par vēlu reģistrēties Zemes stundas oficiālajā mājas lapā www.earthhour.org/latvija, tādējādi ar savu rīcību un nostāju panākot pozitīvas un sen gaidītas izmaiņas!

Ir vairākas iespējas, kā iesaistīt akcijā aizvien vairāk cilvēku, tādējādi mainot viņu attieksmi pret vidi:

  • Ievietojot sava uzņēmuma mājas lapā Zemes stundas baneri;
  • Izvietojot visiem redzamā vietā Zemes stundas informatīvo plakātu;
  • Nosūtot visiem draugiem, kolēģiem un paziņām Zemes stundas e-kartiņu;
  • Sūtot e-pastu, izmantojot Zemes stundas e-parakstu.

Kļūsti par vienu no mums – IZSLĒDZIES uz stundu!

Vairāk informācijas iespējams uzzināt, apmeklējot http://www.pdf.lv un http://www.earthhour.org/latvija.